Оплата психотерапії родичам або друзям

Ми додали функціонал, який дозволяє оплачувати психотерапію родичам та близьким. При цьому ми не запроваджуємо стандартні подарункові сертифікати, тому що в нашому розумінні вони не поєднуються з етичною стороною психотерапії та особливостями психотерапевтичного процесу. Пояснюємо, чому ми ухвалили таке рішення та як технічно працює новий функціонал.

Чому на Тритфілд не буде стандартних подарункових сертифікатів

Проблема класичних подарункових сертифікатів у тому, що їх можна купити без згоди отримувача.

Рішення про психотерапію — завжди вибір самого клієнта, його не може зробити ніхто інший. Це означає, що психотерапія не повинна бути несподіваним подарунком. Навіть якщо ми бажаємо добра, ми можемо лише поділитися своїм досвідом або пояснити, як саме працює психотерапія та чим може допомогти. Ми можемо оплачувати психотерапію комусь із сім'ї чи друзів, якщо є така потреба і якщо ми це чітко та ясно обговорили. Але консультація з психотерапевтом — не той вид подарунка, який можна зробити у форматі «Сюрприз!».

Ми побудували систему так, щоб рішення звернутися до психотерапевта гарантовано залишалося за самою людиною. І всі супутні дії (вибір терапевта, домовленості про час і формат) клієнт здійснював сам.

Як поговорити про необхідність психотерапії з близьким

Якщо ви точно знаєте, що ваш близький має намір піти до психотерапевта і проблема тільки в оплаті, переходьте до наступного розділу, там описано технічний бік.

Але якщо розмова про звернення до психолога тільки має відбутися, — ось що важливо пам'ятати:

— Чи потрібна людині психотерапія, може вирішити лише сама ця людина. І ми, говорячи з ролі партнера, друга чи члена сім'ї, можемо пропонувати варіанти, але не можемо ні вмовити, ні змусити.

— Психотерапія насправді потрібна не всім. Деякі люди вирішують усі життєві труднощі за рахунок внутрішніх ресурсів, кола підтримки або інших практик (наприклад, медитації та творчості).

— Якщо нам хочеться, щоб наш близький пішов на терапію і припинив поводитися певним чином, розпочав нове життя або якось ще змінився, — швидше за все, йдеться про наш особистий запит. І тут важливіше розібратися зі своїми потребами, своїми бажаннями та з тим, що відбувається у стосунках.

— Дуже важливо, щоб людина сама вибирала собі терапевта. Якщо якийсь терапевт дуже допоміг мені, це зовсім не означає, що він підійде моїм близьким.

— Чи вести підлітка до терапевта — складне питання. Це варто зробити, якщо в сім'ї трапилася смерть або розлучення, якщо підліток зазнав цькування в школі або онлайн. І скоріше не варто, якщо хтось з батьків розраховує, що психолог зможе «полагодити незручного підлітка» і зробити його слухняним і спокійним.

— Запропонувати психотерапію близькому може бути складно, тому що в цій пропозиції легко почути звинувачення чи засудження. Розмова вийде спокійнішою, якщо говорити більше про свої почуття («Я хвилююся, що ти…», «Мені сумно бачити, як тобі погано після того, як…»), а не про те, яким є або не є ваш близький і що він робить неправильно.

— Якщо ви підозрюєте у близького психіатричний діагноз або ризик суїцидальної спроби — обов'язково зверніться до психіатра чи лікаря-психотерапевта у вашому місті чи на гарячу лінію запобігання суїциду. Тритфілд не призначений для екстреної допомоги.

Як оплачувати психотерапію близькому на Тритфілд

Щоб оплачувати психотерапію близькому, знадобляться два окремі облікові записи: обліковий запис для оплати, який прив'яже картку, і обліковий запис того, хто отримуватиме терапію.

Крок 1. Зареєструватись

Щоб розпочати оплачувати терапію близькому, потрібно зареєструватися на платформі. Тобто створити обліковий запис, із якого списуватиметься оплата.

Крок 2. Прив'язати карту

Після реєстрації необхідно перейти до Профіль — Редагувати профіль та прив'язати банківську картку.


Для обробки транзакцій ми використовуємо процесинг платежів від наших партнерів. Тритфілд не має доступу до ваших фінансових реквізитів і ніде їх не зберігає.

Крок 3. Людина, яка буде клієнтом психотерапії, створює свій обліковий запис

Адресу пошти, використану при реєстрації, потрібно повідомити тому, хто оплачуватиме терапію. Психотерапію на Тритфілд можна проходити анонімно, не повідомляючи терапевтові свого прізвища і не вказуючи його у профілі, але адреса електронної пошти знадобиться, щоб зв'язати особистий обліковий запис з обліковим записом для оплати.

Крок 4. Зв'язати обліковий запис для оплати з іншим обліковим записом

Акаунт, створений для оплати, надсилає запрошення на профіль близького, який працюватиме з психотерапевтом (Профіль — Редагувати профіль — Оплачувати психотерапію іншому користувачеві — Додати користувача).


Крок 6. Другий обліковий запис отримує та приймає запрошення

Ваш близький отримає запрошення та зможе його прийняти. Тепер облікові записи пов'язані.

Крок 7. Можна вибирати терапевта та записуватися на консультацію

Тепер, коли ваш близький оплачуватиме консультацію психотерапевта, він зможе вибрати оплату з вашої картки або зі своєї особистої.

Акаунт, із якого списується оплата, побачить у своєму профілі статистику сплат і дати сесій, що відбулися. Статистика оплат — єдина інформація, яку передаємо профілю, з якого відбувається оплата.

Тритфілд не має технічних можливостей обмежити кількість сесій на місяць або їхню вартість. Тому обговоріть ці обмеження окремо.

Усі клієнти Тритфілд самостійно обирають, до якого фахівця записатися, платформа не призначає психолога. Якщо з вибором виникають складнощі, ми готові допомогти та порадити терапевта відповідної спеціалізації.

Напишіть нам, якщо у вас залишилися технічні чи юридичні питання: [email protected]

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся