Кейс #46. Чому надлишок заважає отримати задоволення

Спеціалістка Тритфілд, сексолог, сімейна терапевтка Августина Яценя розповідає, як звичність і доступність порно і надлишок задоволень може перешкодити нам у побудові романтичних стосунків.

Маструбаційний стереотип: зараз же особливо не треба напружуватися. Можна увімкнути порно і зайнятися самозадоволенням, знайти все, що відповідає фантазії, навіть перевершує цю фантазію. Тобто не треба ні виходити з дому, ні якось докладати зусиль, ні витрачати гроші. У будь-який момент можна отримати розрядку. І це теж впливає на відносини, наприклад... Це і жінок стосується, але частіше я з цим у чоловіків стикаюся. Коли чоловік вирішує вступити в стосунки жінкою, і тут починаються проблеми, тому що з жінкою якось треба залицятися, кудись із нею ходити, якось напружуватися і докладати якихось зусиль, а потім, коли відбувається цей, може, навіть довгоочікуваний секс, — задоволення такого немає, тому що є звичка задовольняє себе самостійно. І звичайно, ти сам себе знаєш краще, ніж малознайома жінка. І це вимагає дуже великих зусиль і не завжди вистачає мотивації, щоб продовжити стосунки.

Ми зараз живемо в світі надлишку, і я дуже часто використовую таку метафору, — як ніби ми весь час сидимо за добре накритим столом. І начебто голоду немає, і ти завжди можеш чогось з'їсти: «Ну ось, знову ця ікра, устриці ці...» — фігурально висловлюючись. Тобто немає голоду і немає необхідності напружитися, докласти зусиль і здобути. Їжу, секс, увагу, — будь-що, що для тебе важливо. А якщо немає цього зусилля, то і задоволення менше. Звичайно, приємно, коли, наприклад, навколо тебе ходять приємні голі чоловіки або голі жінки, які весь час в доступності. Але це і бажання знижує. Те, що завжди можна отримати без зусиль, — «але воно ну начебто так, але якось і кайф не дуже». А як утримуватися? Буквально — забороняти собі, не для екрану, дрочити по два рази в день, а, наприклад, звести це до разу на тиждень. Це, знову ж таки, вимагає зусиль. Знаю такі випадки, коли чоловіки дійсно закохувалися, — а тема стриманості дуже хороша, знову ж таки, для сексу.


Радимо прочитати: Елена Дубинник. Вкус к сексуальности


Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся