Візитка. Психологиня Леся Лориашвілі

Леся Лоріашвілі - медичний психолог, психотерапевтка.

Мене звуть Леся Лоріашвілі, я медичний психолог, займаюся психотерапією і онлайн-терапією, практику веду з 2009 року.

Як ти потрапила в професію?

Я думаю, кілька факторів відіграли свою роль: з одного боку, я з родини лікарів, — найлогічнішим для мене було вступити до медичного внз. Як виявилося, в медичному був факультет медичної психології. До цього я вже встигла зацікавитися психологією ще в школі: ходила на гуртки, познайомилася з якимись психологами, вони розповіли мені багато цікавого — і я зрозуміла, що це цікава наука, що це близьке мені, це резонувало з моїми потребами. І звичайно, була потреба... Я точно впевнена, що всі, хто йде в психологію, спочатку йде за власною потребою підлікувати себе: хвилюються через власні складнощі та думають про те, що у інших людей теж є такі складнощі, і я можу бути корисним, корисною, за підсумком допомагаючи іншим людям з цим впоратися.

В якому напрямі ти працюєш?

Я працюю в психоаналітичному підході. Для мене це вибір глибокої роботи з внутрішніми конфліктами людини. Цей метод дозволяє їх виявити, опрацювати, метод дуже добре працює з почуттями та емоціями, знаходить глибинні причини появи і переживання цих почуттів, це дуже хороший метод для розуміння себе. Не дарма названий аналізом: це аналіз себе, але не суто логічний. Це аналіз себе, своїх почуттів, переживань і конфліктів.

Із якими темами ти добре працюєш?

Оскільки я медичний психолог, я дуже багато працюю з депресіями, депресивними розладами, тривожними розладами, панічними атаками, нав'язливими станами, обсесивно-компульсивними розладами. Також я багато працюю з психосоматичними розладами. Це такий різновид психологічних проблем, які маскуються під хвороби. І часто люди хворіють і не усвідомлюють, що соматичні проблеми насправді пов'язані з психологічними переживаннями. Моє завдання як психолога — повернути переживання з тілесних симптомів до сфери емоцій і повернути можливість говорити про них, усвідомлювати емоції та почуття — і не хворіти.

Працюю в галузі онкопсихології з людьми, що мають онкозахворювання на різних стадіях: від постановки діагнозу і в процесі складного лікування. Дуже багато звертається близьких, родичів людей, які мають онкодіагноз. Ще я люблю працювати з людьми, які переживають кризу. Це може бути вікова криза, криза пошуку або втрати роботи, криза розриву стосунків або пошуку цих стосунків. Взагалі протягом життя люди переживають дуже багато криз — і це, з одного боку, дуже складні моменти в житті, з іншого — величезний поштовх знайти в собі нові ресурси і піти далі.

Що для тебе психотерапія?

Для мене психотерапія — це складний, але дуже захоплюючий, цікавий, ресурсний шлях пошуку можливостей в житті. Тобто психотерапія дозволяє мати більше інструментів в своєму арсеналі, бути більш вільним у своїх проявах.

Під який саундтрек ти б закінчила фільм про себе?

Мабуть, це був би саундтрек "Show Must Go On" групи Queen. Фредді Меркьюрі для мене легенда.

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся