Візитка. Психологиня Леся Лориашвілі

Леся Лоріашвілі - медичний психолог, психотерапевтка.
26 серпня 2018 р.

Мене звуть Леся Лоріашвілі, я медичний психолог, займаюся психотерапією і онлайн-терапією, практику веду з 2009 року.

Як ти потрапила в професію?

Я думаю, кілька факторів відіграли свою роль: з одного боку, я з родини лікарів, — найлогічнішим для мене було вступити до медичного внз. Як виявилося, в медичному був факультет медичної психології. До цього я вже встигла зацікавитися психологією ще в школі: ходила на гуртки, познайомилася з якимись психологами, вони розповіли мені багато цікавого — і я зрозуміла, що це цікава наука, що це близьке мені, це резонувало з моїми потребами. І звичайно, була потреба... Я точно впевнена, що всі, хто йде в психологію, спочатку йде за власною потребою підлікувати себе: хвилюються через власні складнощі та думають про те, що у інших людей теж є такі складнощі, і я можу бути корисним, корисною, за підсумком допомагаючи іншим людям з цим впоратися.

В якому напрямі ти працюєш?

Я працюю в психоаналітичному підході. Для мене це вибір глибокої роботи з внутрішніми конфліктами людини. Цей метод дозволяє їх виявити, опрацювати, метод дуже добре працює з почуттями та емоціями, знаходить глибинні причини появи і переживання цих почуттів, це дуже хороший метод для розуміння себе. Не дарма названий аналізом: це аналіз себе, але не суто логічний. Це аналіз себе, своїх почуттів, переживань і конфліктів.

Із якими темами ти добре працюєш?

Оскільки я медичний психолог, я дуже багато працюю з депресіями, депресивними розладами, тривожними розладами, панічними атаками, нав'язливими станами, обсесивно-компульсивними розладами. Також я багато працюю з психосоматичними розладами. Це такий різновид психологічних проблем, які маскуються під хвороби. І часто люди хворіють і не усвідомлюють, що соматичні проблеми насправді пов'язані з психологічними переживаннями. Моє завдання як психолога — повернути переживання з тілесних симптомів до сфери емоцій і повернути можливість говорити про них, усвідомлювати емоції та почуття — і не хворіти.

Працюю в галузі онкопсихології з людьми, що мають онкозахворювання на різних стадіях: від постановки діагнозу і в процесі складного лікування. Дуже багато звертається близьких, родичів людей, які мають онкодіагноз. Ще я люблю працювати з людьми, які переживають кризу. Це може бути вікова криза, криза пошуку або втрати роботи, криза розриву стосунків або пошуку цих стосунків. Взагалі протягом життя люди переживають дуже багато криз — і це, з одного боку, дуже складні моменти в житті, з іншого — величезний поштовх знайти в собі нові ресурси і піти далі.

Що для тебе психотерапія?

Для мене психотерапія — це складний, але дуже захоплюючий, цікавий, ресурсний шлях пошуку можливостей в житті. Тобто психотерапія дозволяє мати більше інструментів в своєму арсеналі, бути більш вільним у своїх проявах.

Під який саундтрек ти б закінчила фільм про себе?

Мабуть, це був би саундтрек "Show Must Go On" групи Queen. Фредді Меркьюрі для мене легенда.

Оберіть терапевта