Кейс #47. Що таке валідація?

Спеціалістка Тритфілд, контекстуально-поведінкова терапевтка Альона Камінська розповідає про те, як валідація, тобто визнання, прийняття й підтвердження істинності наших почуттів, допомагає сформувати психологічну стійкість.

Валідація — це підтвердження істинності почуттів. Як своїх, так і іншої людини. З одного боку, дуже непомітний процес, з іншого боку, — дуже необхідний для того, щоб формувати внутрішню стійкість, щоб людина могла довіряти сама собі. Якщо говорити про цей процес в контексті міжособистісних відносин, то це базовий процес, який дозволяє людям встановлювати зв'язок між собою і відчувати, що інший мене розуміє. Тобто якщо інша людина вірить мені в тому, як я почуваюся з приводу тієї чи іншої ситуації, як мені було, — то я відчуваю, що, схоже, вона до мене добре ставиться і, схоже, я якось для неї важлива. Валідація відіграє базову роль у тому, щоб людина зростала психічно стійкою. Якщо від самого дитинства вона стикається з тим, що її переживання знецінюються, або оточуючі не вірять в те, що їй наприклад, страшно, або говорять «ти себе накручуєш, що ти вигадуєш, не було такого», то людина в цьому місці начебто втрачає контакт із собою, розуміє, що те, що я відчуваю і переживаю, не зовсім може відповідати дійсності. І таким чином, цей обсяг розгубленості може з часом накопичуватися і накопичуватися.


Радимо прочитати: Світлана Ридзель про самооцінку


Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся