5 запитань про жіночу зраду

Гештальт-терапевтка Наталія Шаригіна відповідає на 5 запитань про жіночу зраду. Чому в жінок виникає бажання зраджувати, що робити, якщо про зраду дізнається дитина, як зберегти стосунки — та інші відповіді на важливі питання на цю тему.

Чому я хочу зрадити свого чоловіка?

Є кілька версій. Перше — є цікавість постійно пізнавати щось нове. Відповідно, коли стосунки довгострокові, можливо, щось набридає у сексі та хочеться спробувати стосунки з іншим чоловіком, щоб просто відчути різницю, оновити збудження. Можливо, у стосунках жінка перестала отримувати оргазм, і вона хоче знайти того, хто її більше задовольнятиме. Можливо, їй хочеться якихось інших відтінків, наприклад ніжності чи навпаки жорсткішої, авторитарної чоловічої енергії. Варіантів може бути багато. Жіноча природа буває дуже різна: є жінки, які прямо про себе визначають, що вони моногамні, і навіть забороняють собі думати, що можуть захотіти якогось іншого чоловіка. Дуже часто саме заборона породжує збудження, інтерес, незважаючи на той сором, який завдяки сім'ї або завдяки суспільству може бути прописаний у жінці.

Почуття можуть бути дуже суперечливими: і почуття провини, і сорому, і одночасно збудження, азарт, інтерес та цікавість Те, що буде енергетично більш виявлено, те й переможе: відповідно, якщо азарту буде більше, почуття реалізуються в зраду, а якщо все-таки табу чи цінність стосунків настільки висока, що жінка боятиметься зруйнувати свої стабільні стосунки, то вина чи сором зупинять її від необдуманих емоційних вчинків.

Я зрадила і хочу про це розповісти, чи варто?

Дуже суб'єктивний момент. Потрібно дізнаватися весь бекграунд жінки: яка для неї цінність у відносинах, вона хоче їх зберегти або хоче їх закінчити, яке ставлення у чоловіка до зрад, про що вони домовлялися в цих стосунках спочатку: про те, що вони вірні, або про те, що вони мають досить високу свободу у сексуальній реалізації. Якщо жінка взагалі ставить таке питання, добре б піти на психотерапію до фахівця та розібрати весь спектр переживань, що у неї пов'язаний із цим питанням. Це тривога, можливо, страх втрати чи бажання нових стосунків. І прояснюючи всі ці моменти, можна з'ясувати, що робити далі. А таку однозначну відповідь, звісно, дати неможливо. Тому що кожна жінка унікальна по-своєму, і чоловік, який поруч, може по-різному поставитися до цієї інформації. Хтось із чоловіків може дуже реактивно відгукнутися, а потім за якийсь час заспокоїтися — і стосунки зберігатимуться. Хтось може закінчити стосунки одразу. Тобто потрібно досить добре перевірити ґрунт, щоб приймати якесь однозначне рішення.

Дитина дізналася, що в мене коханець, що робити?

Звичайно, важливо розуміти, скільки дитині років. Тому що якщо їй рік чи два, вона побачила, отримала інформацію, що якийсь чужий чоловік знаходиться поруч із матір'ю і це щось означає. Але в дитини ще немає жодних ментальних конструкцій з цього приводу. Якщо дитині вже 6-7 років, ясна річ, що ситуація змінюватиметься: питання будуть усвідомленішими, до цього буде цікавість. Якщо дізнається підліток, то це ще третя якась реакція.

Якщо це тягне за собою ситуацію, в якій дитина стане заручником цього питання, то, звичайно, більш відповідально для батька починати проясняти стосунки зі своїм чоловіком, вносити ясність у сімейну ситуацію та говорити про те, які зміни відбудуться у зв'язку з тим, що інформація стала очевидною.

Як тепер зберегти відносини?

Якщо між подружжям є повага, насамперед, повага до потреб одне одного, про це можна говорити, це потрібно обговорювати. З цим, звичайно, теж можна піти на парну психотерапію, щоб спробувати розібратися в почуттях та переживаннях з модерацією та фахівцем. Якщо не вистачає власної усвідомленості, щоб говорити про це по-дорослому, якщо є тенденція впадати в дитячі реакції, дуже різкі висловлювання, образи, приниження, то тут без фахівця важко зберегти хорошу ноту.

Я знаю такі випадки, коли після зради стосунки стають міцнішими, тому що цінність стосунків підвищується, хоч як це парадоксально. Іноді зрада призводить до завершення стосунків. Людига несвідомо зраджує, — просто не бере відповідальності за те, щоб чесно зізнатися, що стосунки вже віджили своє. Якщо еротична складова є прямою цінністю і водночас є цінність вірності, тоді це просто крок до того, щоб стосунки зруйнувати. Але якщо це вже сталося, мені здається, важливо це обговорювати, говорити про це та брати відповідальність за цей процес удвох із чоловіком, бо танго танцюють двоє.


Вас може зацікавити: Надія Табакова. Чому жінкам зустрічаються «не ті» чоловіки?


Чим мені може допомогти психотерапія?

Психотерапія може допомогти розібратися зі своїми почуттями, зі своїми переживаннями. І якщо жінка заплуталася, якщо вона не знає, як діяти далі, якщо вона, можливо, ще не до кінця дослідила свою природу (взагалі вона полігамна, моногамна, для неї зрада це якийсь легкий досвід або досвід, дуже обтяжений виною?), то, мені здається, фахівець може допомогти розібратися. Але ніяк не зможе розділити відповідальність за цей процес із жінкою, яка зраджує. Це швидше про підтримку і допомогу в усвідомленні своїх почуттів і переживання їх. Можливо, допомога фахівця полягатиме й у тому, щоб розібратися зі своєю ідентичності, зі своєю внутрішньою жіночою природою: хто ти така і чого ти хочеш насправді.

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся