Кейс #50. Що таке екзистенціальний аналіз — за 2 хвилини

Спеціалістка Тритфілд, екзистенційно-орієнтована психотерапевтка Віталіна Устенко розповідає про екзистенційну психотерапію і про те, як робота в цьому методі будується навколо проблеми сенсу.

14 жовтня 2021 р.

Екзистенційний аналіз — окремий напрям психотерапії. Його засновник ще живий — Альфрід Ленглі. Ленглі зміг зробити свою школу, він учень Франкла, який використовував логотерапію як метод, а Ленглі вже на основі логотерапії і екзистенціальної філософії виростив цілий окремий напрям. Екзистенційний аналіз вважає, що у кожної людини є Person — її внутрішня неподільна здорова частка, її справжнє я, його основа, яка внаслідок нашого життя, виховання і перипетій якимось чином може бути закрита, або людина може просто втратити до неї доступ. Наша спільна задача — це зустріч між мною, як співрозмовником, та клієнтом і його Person, тобто наша зустріч допомагає його зустрічі з самим собою. Я більше за те, що ми разом це ростимо, працюємо з людиною, бачимо в ній найвищу цінність і ресурс для того, щоб саму себе розвивати.

Тобто в самій людині ми працюємо з чотирма основними відносинами: відносинами людини з самою собою, з іншими людьми, зі світом і з сенсом. Сенс — це вже фінальна стадія, тобто ми працюємо з сенсом її життя і з тим, як вона може себе привносити у життя.


Радимо прочитати: Ольга Кукшина про екзистенціальну терапію


Оберіть терапевта