Чому жінка може терпіти насильство в родині. Кейс #28

Фахівець Тритфілд, психолог Надія Табакова пояснює, які механізми змушують жінку терпіти насильство в родині

Іноді у моїх клієнток виникає дуже складне, дуже тяжке питання: «Чому я так багато можу терпіти? Мій чоловік грубий, і ніби мені всі кажуть, що це занадто, але чому я це терплю?»

У дитинстві у цієї дівчини (найчастіше це дівчина, яка терпить, рідше коли чоловік, хоча чоловіки теж бувають), — найчастіше жінка може стерпіти все, що було в її сім'ї по відношенню до неї. Тобто якщо в сім'ї було багато фізичного насильства, то коли вона живе з чоловіком, який просто на неї кричить, їй здається, що нічого страшного взагалі не відбувається: адже він не б'є. Якщо він її б'є, а колись їй зламали руку, бо вдарили ногою, то поки не зламана рука, вона не відчуває, що вже час тікати. Для того щоб піти, щоб щось кардинально змінити, людині завжди потрібно дійти до власного дна. Без досягнення дна це дуже складно зробити, бо коли ти став ногами на дно, ти розумієш, що все, далі смерть, треба йти нагору, — з'являється ресурс. Але часто, якщо людина в житті переживала дуже жорстоке насильство, її «дно» так глибоко, що це стає небезпечним для дітей і для сім'ї. Коли до мене приходить клієнтка, яка переживає насильство, ми завжди насамперед знаходимо її дно – іноді це страшні речі. І тоді ми поступово вчимося, не доходячи до дна, спираючись на якісь дані, на факти: припустімо, якщо чоловік кричить у присутності друзів і друзі шоковані грубістю, це вже може бути дно для когось. І жінка може спиратися на це, щоб почати з цього виходити чи почати зупиняти цей процес. Це дуже важливо знати про себе — де твоє дно, тому що це міра твого терпіння.


Також рекомендуємо подивитися: Чому жінкам зустрічаються «не ті» чоловіки?


Якщо раптом мене били жорстоко, — і моє дно там, я залишатимуся зі своїм чоловіком. Найчастіше так довго, поки він не поб'є мене до того стану. Якщо ми живемо вдвох, це тільки мій вибір, а от якщо ми живемо з дітьми, то мені дуже важливо пам'ятати, що коли я чекаю свого дна, це може стати дном моїх дітей: те, що вони бачать, те, що з ними може відбуватися в цей момент... Рідко чоловік б'є тільки жінку і ніжний із дітьми, такого майже не буває. Тому, якщо я хочу змінювати світ своїх дітей, мені дуже важливо користуватися інформацією від інших людей. Приходить клієнтка і питає: «Це правда погано, що він мені так каже?». Їй потрібна підтримка в цьому місці, їй потрібна інформація про те, як влаштовано світ інших людей: де моє дно, наприклад, по-людськи, не як терапевта, де дно мого чоловіка, де дно її подруги, яка, припустімо, живе в щасливому шлюбі і з нею ніхто ніколи не був грубим? І от ми будуємо сходинки, якими ми вибиратимемося нагору: іноді не варто спускатися так глибоко.

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся