4 простих поради емігрантам. Кейс #33

Спеціалістка Тритфілд, психолог Марія Лемещук, ґрунтуючись на своєму досвіді роботи з емігрантами, дає 4 корисні поради про адаптацію в новій країні. Використовуйте їх, щоб швидше та простіше освоїтися на новому місці.

4 простих правила для мігрантів, які допоможуть полегшити період переїзду та адаптації.

1. Не кидайтеся у вир із головою: підготуйтеся до переїзду.

Коли ми говоримо про зміну місця проживання, для нас дуже важливо розуміти перш за все, який у нас є бекграунд, як ми підготувалися до того, що відбувається, і на що ми можемо спертися. Чим більше інформації про те, як відбуватимуться перші дні проживання, доступно із самого початку — тим легше людині адаптуватися. Ми намагаємось внести певну стабільність.

2. Гордість ні до чого: просіть допомоги у тих, хто вже пройшов цей досвід.

Якщо в цей період є можливість знайти підтримку близьких людей або знайомих, або людей, які раніше були в подібній ситуації, знають її зсередини і готові допомогти, від такої допомоги не треба відмовлятися. Тому що це стабільність, яка теж допомагає адаптуватися швидше.

3. Не закривайтеся: розповідайте близьким про свої переживання.

Так само важлива підтримка сім'ї, підтримка близьких людей. У цей момент дуже важливо промовляти свої емоції, відчувати їх і не закриватися зі своїми переживаннями, не залишатися тет-а-тет зі своїми думками.

4. Не соромтеся звернутися до фахівця, якщо вам погано.

Якщо ми говоримо про те, що період адаптації дуже сильно затягнувся і людині важко з ним впоратися, вона відчуває себе самотньою, відчуває відсутність підтримки і відчуває, що не може впоратися самостійно, — дуже важливо зрозуміти, чому це так, чому саме ця ситуація так вибиває вас із колії, чому саме ця ситуація створює настільки сильний дискомфорт. Можливо, у цьому випадку вам буде важко самостійно знайти відповідь на це питання, — тоді має сенс звернутися до психотерапевта за кваліфікованою допомогою.


Радимо прочитати: Психологічная допомога мігранту


Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся