З чого почати, щоб позбавитися поганих думок? Кейс #34

Спеціалістка Тритфілд, психолог Марія Лемещук розповідає, як влаштовано погані думки та чому вони виникають. А ще ділиться простою технікою, за допомогою якої можна почати їх позбуватися.

Ми постійно думаємо: думки є в голові кожного з нас. І навіть коли ми намагаємось не думати, ми все одно думаємо. Дуже важливо усвідомити цей потік думок та зрозуміти, які думки у нас домінують.

Кожен із нас має так звані стереотипні думки. Це ті думки, що виникають постійно. Дуже часто вони псують настрій, змушують нас відчути себе некомфортно в емоційному плані. Можна порівняти: припустімо, ми заходимо в кафе і чуємо музику. Ми можемо не вслухатися в текст, не чути слова, але чуємо музику, і вона створює певну атмосферу. Так само й думки задають атмосферу нашого життя. Вони можуть задавати радісну атмосферу, і ми почуватимемося щасливими та задоволеними. Так само ми можемо почуватися дуже пригніченими, якщо більшість думок зі знаком мінус.


Також радимо подивитися: Леся Лоріашвілі. 5 запитань про ОКР та навязливі думки

Що робити? Насамперед, думки треба ідентифікувати. Нам треба розібратися у них, їх знайти. Тому що думки, що псують наш настрій, є автоматичними. Це не навмисне бажання подумати про щось: ми до них абсолютно не критичні, вони виникають самі собою. Тому так важливо спробувати зрозуміти, про що я щойно подумав, що саме щойно промайнуло в моїй голові. Це потрібно усвідомити в той момент, коли у вас раптом різко, невиправдано впав настрій. Допомагає в цьому випадку щоденник, у який ми намагаємось записувати свої думки. Так ми можемо знайти стереотипність, бачимо, що це думки, припустімо, пов'язані зі ставленням себе. Або зі ставленням до оточуючих. Тепер нам простіше працювати: коли ми виписуємо ці думки, ми стаємо критичними. Ми вже виходимо на абсолютно інший рівень, можемо починати оцінювати їх з погляду раціональності та нераціональності, з точки зору користі чи шкоди. Це перші кроки до того, щоб упоратися зі своїми негативними думками та подарувати собі ясний розум та гарний настрій.

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся