Лінощі у підлітків. Кейс #2

Психолог Микола Мирошниченко розповідає про причини лінощів у підлітків.

Основна тема запитів батьків, які звертаються до мене за консультацією щодо свого сина-підлітка чи дочки-підлітка — це втрата інтересу в освіті, навчанні і, відповідно, лінощі: нічого не хоче робити, не хоче вчитися, йому чи їй все одно, який у нього чи в неї зовнішній вигляд, підліток мене не слухає тощо.

Можу сказати, що ліноші — захисна реакція від безсенсовного виду діяльності. Якщо такий феномен виникає у дитини, це говорить про те, що бажання батьків не збігаються з реальними бажаннями і потребами дитини, точніше вже підлітка. Тут основне завдання, по-перше, виявити, чого хоче дитина в цьому віці насправді, по-друге, підтримати її бажання. А третє, наскільки це вийде, — узгодити із батьківськими запитами. Тут уже доводиться батькам вирішувати: або вони підтримують свого сина або доньку в їхніх бажаннях або продовжують вести свою лінію, але стикаються з протестною реакцією з боку дитини.

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся