Навіщо йти до психолога під час вагітності? Кейс #20

Як цивілізація вплинула на чутливість жінок до себе, що означає усвідомленість під час пологів і як найкраще підготуватися до цієї події. Психолог Надія Табакова розповідає про консультування вагітних.
12 жовтня 2017 р.

Багато роботи з вагітними присвячено тому, щоб розповісти сучасним, цивілізованим, начитаним жінкам про те, як у природі це мало б відбуватися.

Цивілізація майже знищила чутливість до себе, чутливість жінки до тіла. Кора головного мозку конкурує за право бути головною під час пологів, і це ламає все, тому що пологи — стародавній процес. Десь з 30-го тижня вагітні жінки завжди виглядають трохи дурненькими: вони все забувають, вони дуже погано концентруються. Це тому, що природа витісняє свідомість, щоб цей давній процес вдався.

Велика частина навчання та психологічної підтримки полягає в тому, що жінка має відчути, що це нормально і що так у всіх. Що головне для вагітних? Мені здається, на всіх етапах — усвідомленість. Вибач, будь ласка, за такий приклад, це не для камери. Просто в моїх останніх пологах, це треті пологи, мені було так боляче і я так не хотіла довго мучитися... Пологи тривали півтори години, фігня порівняно з 15-16 годинами в перших пологах. І я тужилася і вже не могла зупинитися, не хотіла зупинятися, кричала, що мені боляче, все, я народжую зараз. Лікар мені каже: «Чекай, треба почекати». Я кажу: «Я не чекатиму». А лікар чоловік, він стоїть поряд і каже: «Так, тобі залишилося 30 секунд, давай проведемо їх гідно». І ось це слово «гідно» — і все: я зупинилася і почала дихати.

У пологах усвідомленість означатиме не те, що ти не кричиш або тобі не боляче, а те, що ти готова чути, готова діяти і готова віддати шматочок свого життя на користь того, щоб твоя дитина була здорова. Не думати тільки про себе.

Оберіть терапевта