Візитка. Психологиня Наталія Шаригіна

Відео визитка психологині, гештальт-терапевта, супервизора Наталії Шаригіной.

Я Наталія Шаригіна, я займаюся психотерапією, онлайн-терапією, практику веду з 2008 року.

Розкажи, як ти потрапила в професію.

Я потрапила в професію у 28 років. У мене це було пов'язано з професійною кризою, тому що уся моя цікавість у бізнесі чи телекомунікаціях зіткнулася з деяким розчаруванням. Я отримувала першу освіту з економічної кібернетики. Я була дуже комунікабельна, мені була цікава людська природа. У першій професії, коли я здобувала освіту, були предмети, що стосуються психології, педагогіки— мені настільки легко давалися ці предмети і було так цікаво, що стався якийсь інсайт, — і я вирішила, що мені потрібно йти на другу вищу освіту, щоб це глибше вивчити. Я почала шукати галузь практичної психології, у якій можна було б отримати експериментальну освіту. І після першого курсу другої вищої я знайшла гештальт-терапію як оптимальну і найкраще побудовану систему саме практичної психотерапії.

В якому напрямі ти працюєш і що це за напрям?

Якщо дуже стисло, гештальт-терапія для клієнта — це можливість усвідомити патерни, повторювані ситуації, з яких людина не може вийти, ніби з порочного кола. І завдяки експерименту вона може спробувати щось нове, зробити щось по-іншому і усвідомити, що обслуговує ця повторювана ситуація, як вихід з цієї ситуації може допомогти творчо пристосуватися, а не ходити по колу. Знайти новий шлях, щоб отримувати більше задоволення від життя.

Із якими темами ти добре працюєш?

Я добре працюю з тими темами, із якими я сама стикалася як клієнт і продовжую стикатися. Мені завжди була цікава тема еротики, сексуальності, сексу в родині та сексу у вільних стосунках. Я люблю працювати з кризами, тому що сама неодноразово стикалася з кризою і навіть часто жартувала, що я з кризи переходжу в наступну кризу, щоб пізнати щось нове. Можу поділитися навіть певною легкістю: кожна криза має свій кінець.

Мені здається досить глибокою тема самотності, — вона дуже важлива в гештальт-терапії. Тому що стикаючись з власною самотністю, болем, я знаходжу власну зрілість. І мені здається, клієнт теж, пройшовши непростий шлях зустрічі з самим собою, починає відчувати і проживати свою зрілість. Я часто стикаюся з темою відповідальності: складно привласнювати собі почуття, переживання, завжди здається, що хтось інший винен. Соромно зізнаватися у своїй недосконалості, у своїх недоліках, тому виникає тема недосконалості, сорому, провини і присвоювання собі відповідальності, пошуку ресурсу, — як можна отримувати задоволення від життя... Це основні напрямки, в яких мені цікаво працювати.

Що для тебе психотерапія?

Психотерапія за останні 11 років стала для мене стилем життя. Для мене це дуже творча професія, яка вимагає великих енергетичних витрат, але й дає можливість абсолютно по-новому дивитися на життя, шукати ресурси в дуже різних напрямках. Я спокійна за свою старість в цьому сенсі, тому що розвиток безмежний, нескінченний. Приходить новий клієнт — і нове життя починається і в нього, і у психотерапевта. Старі теми та виклики можуть звучати, але у нового клієнта реалізація буде своя, автентична. І на такій цікавості базується життя у цій професії.

Під який саундтрек ти б закінчила фільм про себе?

Це "Cocaine" Bebe. У самій мелодії і в голосі багато еротизму, задоволення і, мені здається, це передано аж до мурашок в тілі

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся