Візитка. Психолог Олександр Чигир

Олександр Чигир - психолог, гештальт-терапевт.

Мене звуть Олександр Чигир, я займаюся психотерапією й онлайн-терапією, практику веду від 2008 року.

Як ти потрапив у професію?

Як мені здається, спочатку я потрапив у цю професію випадково. Мене в десятому

класі батьки запитали, ким я хочу бути. А я згадав, що в кінці щоденника я прочитав біографію Фройда і подумав, що це якось дуже круто — те, що було про нього написане. І чи не піти мені зайнятися тим самим? Мене підтримали, хоча це було дуже дивно: у моїй родині немає психотерапевтів, немає людей, які займаються якоюсь такою діяльністю. Потім я пішов вчитися, і що для мене було показово, що підтвердило, що я правильно вибрав напрямок, — мені весь час було цікаво. У школі я не любив вчитися і школу я досі не люблю. А там мені було цікаво — читати книжки, кудись ходити, слухати лекції. Я звик про себе думати як про середнього учня, навіть не про «хорошиста». А на четвертому курсі я пам'ятаю, як я йшов з другом і методистка на сходинках нам сказала «Ну, ви ж у нас йдете на червоний диплом, тому...» Ми з ним подивилися один на одного і подумали: «Тобто?!» Я не морочився щодо оцінок, не морочився, як там що буде виходити. Але ось це, ось ця її фраза для мене була критерієм того, що, схоже, я роблю те, що мені дуже подобається, у цьому є й інтерес, і якийсь результат у навчанні. І це хороший результат.

Що таке гештальт-терапія, простими словами?

Гештальт-терапія — це метод, який працює з потребами і почуттями. Він працює з емоціями, у першу чергу. Ми вважаємо, що емоції — це провідник до чогось глибшого у нас, тобто до потреб. Підтримуючи переживання клієнта, ми допомагаємо йому дістатися до своїх дійсних бажань, до того, чого йому насправді хочеться і що йому потрібно. Але, на жаль, це не завжди так просто помітити, і ми не завжди про це відразу дізнаємося. Це ми робимо у процесі психотерапії.

Із якими темами ти працюєш добре?

Як мені здається, я добре працюю з темою розставання, тому що я сам досить глибоко проживаю свої розставання, — цінні, важливі. Розставання — це завжди про смерть, будь-яке розставання — це маленька смерть. І ця тема мене хвилює давно і сильно, вона мені відзивається.

Як мені здається, я чутливий до теми сорому і добре з цим працюю, теж «зсередини», тому що сором — це величезна тема в моєму житті, і зараз я з великим сумом дивлюся на те, як багато життя і можливостей він забирає, як багато творчості він забирає, як багато самореалізації. Для мене це велике завдання і, мабуть, мета — щосили підтримувати клієнтів в тому, щоб вони повертали собі життя.

Зараз мені дуже цікава тема сексуальності, бо я помічаю, наскільки в стосунках, в особистому житті люди замовчують це. Наскільки це виявляється нерозділеним. Тобто ми займаємося сексом, але про це не говоримо. Неначе займатися сексом легше, ніж говорити про нього. Говорити набагато важче. Але скільки особистих переживань у людей — це просто фантастика. Люди про це думають багато, люди багато переживають про себе, у людей багато різних подій в минулому з цим пов'язано — і ці події часто бувають непрості, і це важливо. І важливо, щоб це могло бути виражено і щоб це могло бути проявлено.

Що для тебе психотерапія?

Психотерапія допомагає людині повернутися до свого життя, повернутися до себе. Ми іноді розгонимося на величезну швидкість, тому що все навколо стимулює до такої швидкості, — швидше, швидше, швидше, вище, спритніше... А психотерапія допомагає, по-перше, знизити цей темп, а по-друге, — повернутися до своїх потреб і всередину себе...

Під яку пісню ти б закінчив фільм про себе?

Зараз мені подобається пісня Angelo De Augustine, називається вона Time — час...

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся