Візитка. Психоаналітик Людмила Мухлиніна

Мене звуть Людмила Мухлиніна, я займаюся психотерапією і онлайн-терапією, практику веду з 2015 року.

Як ти потрапила в професію?

Оскільки в моєму роду допомагаюча професія проходила червоною ниткою (це були вчителі, лікарі і священики), мене з дитинства приваблювала таємниця життя і таємниця природи людини. Професією, яка об'єднувала всі мої інтереси, — була медицина. Але мій шлях в професію почався, звичайно, після інституту. Я побачила, що є щось інше за тим, що давала нам класична медицина. За тілесним проявом, за фізіологією. Є рух життя, який непомітний. Той, що керує психікою. Саме юнгіанство дозволило мені отримати відповіді на ті питання, які виникали у мене протягом десяти років в класичній медицині.

В якому напрямі ти працюєш? Розкажи простими словами.

Я працюю в напрямі аналітичної психології, і аналітична психологія, — це не тільки використання термінології колективного та особистого несвідомого. Це не тільки робота зі сновидіннями, з проявами несвідомого, з психосоматикою, але це також довіра психіці, довіра мудрості — тій, яка є в нас всередині, яка має силу самозцілення і веде нас до набуття цілісності.

Із якими темами ти добре працюєш?

Я працюю з темами взаємин, з темами знаходження свого місця в житті, з темою депресії, темою кризи середини життя, набуття своєї цінності і цінності життя. У межах юнгіанського підходу я працюю зі сновидінням, яке завжди показує поточний конфлікт і показує вихід з цього конфлікту. Важливо розшифрувати це послання, яке, можливо, допоможе нам розкрити те, що нам саме зараз потрібно. Яке несе ту енергію, якої нам не вистачає. Тема знаходження свого місця в соціумі — тема, яка актуальна в першій половині життя. Адаптація до тих умов, із якими стикається молода людина, виходячи з сім'ї, знаходячи нову професію. Їй потрібно знайти новий спосіб взаємодії зі світом, якого вона ще не знає. Дуже часто тут відбуваються якісь нестиковки, тупики, зупинки — і важливо в цей момент зрозуміти, хто я, куди я йду, які мені знайти способи взаємодії з соціумом. Крім завдань, які вирішуються в першій половині життя, я допомагаю перейти більш м'яко до другої половину життя — і вирішити ті завдання, із якими стикається людина. Це знаходження сенсу, це пошук свого шляху. Друга половина життя характеризується ще тим, що ми поступово багато чого втрачаємо: ми втрачаємо близьких людей, із віком ми втрачаємо молодість, а також ми втрачаємо можливості, які не змогли реалізувати. І я допомагаю прийняти ці втрати.

Що для тебе психотерапія?

Для мене психотерапія — це наука і мистецтво знаходження індивідуальної мови, розшифровка тих образів і знаків, які є посланнями несвідомого для свідомості. Аналітична психологія — це не можливість стати щасливим, це набуття сили, щоб прийняти те, що з нами відбувається.

Під який саундтрек ти б закінчила фільм про себе?

Мрії Арізони Горана Бреговича.

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся