Психолог Оксана Завітаєва. Візитка

Оксана Завітаєва — психолог, гештальт-терапевтка.

Мене звуть Оксана Завітаєва, я психотерапевт, онлайн-терапевт, приватну практику веду з 2017 року.

Як ти потрапила в професію?

У психотерапію мене привів особистий інтерес. Я шукала відповіді на свої внутрішні питання: у мене був страх публічних виступів, у мене була тривога, пов'язана з оцінкою, у мене був травматичний досвід, який я отримала в школі, — і відтоді я боюся виступати на публіці. Я шукала відповіді: як впоратися зі своєю тривогою? Мені дуже допомогла групова терапія, навчання на першому ступені. Це було таким поштовхом, коли я зустрілася з мікросоціумом і зрозуміла, що психотерапія — це те, де я хочу розвиватися і навчатися. Зрозуміти, як це працює, і допомагати іншим людям.

У якому напрямі ти працюєш?

Я працюю в методі гештальт-терапії та використовую техніки когнітивно-поведінкової терапії. Перший метод я люблю за цілісне уявлення про себе і контакт із середовищем. Другий метод мені підходить за його наукову доказовість і структуру: там дуже добре й чітко видно, як пов'язані думки людини з поведінкою людини. КПТ-терапія — це когніції та поведінка. Це те, що можна коригувати. На мою думку, працює не конкретно сам метод, а фахівець. Похід до психотерапевта — це не тільки розв'язання конкретної проблеми, а й якісне поліпшення свого життя.

З якими темами ти добре працюєш?

Я часто працюю з тривожними розладами, також я працюю з емоційною регуляцією. До мене звертаються з травматичним досвідом, проживанням горя, втрати, розставання, складнощами у стосунках і вибудовуванням кордонів. У роботі з тривожним розладом ефективна попередня робота із самооцінкою: це дуже взаємопов'язано. Тобто як я ставлюся до себе, так я потім транслюю для себе зовнішній світ. Що мені допомогло в роботі з самооцінкою — це опрацювання токсичного почуття провини і сорому. У роботі часто зустрічаються запити про апатію, відсутність сенсу життя, депресивний стан, незадоволеність життям, відсутність мотивації.

Що для тебе психотерапія?

Психотерапія для мене — це спосіб життя. Це контакт із собою, це краще розуміння себе і своїх потреб.

Під який саундтрек ти би закінчила фільм про себе?

Це може бути The script — Hall of fame

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся