Що таке емоційно фокусована терапія? Кейс #40

Спеціалістка Трітфілд, псіхотерапевтка Олена Сергєєва розповідає про принципи емоційно-сфокусоване терапії. Заснована на теорії прихильності, EFT допомагає парі виявити і досліджувати свої потреби, - і знайти нові способи задовольнити їх в стосунках.

13 березня 2021 р.

В основі методу емоційно фокусованої терапії лежить теорія прив'язаності, яка говорить, що наш досвід стосунків з батьками і значущими фігурами в дитинстві накладає безпосередній відбиток на те, як ми будуємо свої дорослі стосунки.

Навколо цієї терапевтичної концепції будується вся основна робота, — тобто навколо нашої потреби в прив'язаності, — як в межах емоційно фокусованої терапії в індивідуальному форматі, так і в межах емоційно фокусованої терапії в парному форматі.

Ми приділяємо багато уваги потребам в прив'язаності кожного з партнерів, потребам у стосунках. Ми ці потреби виявляємо, вчимо партнерів як з ними впоратися, вчимо розпізнавати ці потреби в своїй близькій людині та задовольняти їх якимись прийнятними способами.

Мені дуже подобається, що чимось цей метод перегукується з гештальт-терапією, тому що в фокусі він має емоції людини і потреби, які за цим стоять.

Напевно, можна сформулювати головний постулат: є популярна когнітивна помилка, що ми намагаємося розглядати ситуації раціонально, але насправді ми повинні розглядати їх з точки зору емоційних переживань. Якщо ми говоримо про це і беремо це відправною точкою, тоді всі наші дії і поведінка стають дуже раціональними і зрозумілими, тому що в своїх емоційних переживаннях ми усі дуже праві. І це ключ до розуміння наших глибинних потреб.

Оберіть терапевта