Освіта. Вибір сучасних дітей. Кейс #4

Психолог Микола Мирошниченко розповідає про сучасну освіту та вибір дітей.

Буквально останні два-три роки спостерігаю, що підлітки самі знаходять для себе альтернативні способи навчання, освіти — до цього я такого не зустрічав. Батьки скоріше використовували такі способи, як переведення в іншу школу, пошук адекватного класу, наймання репетиторів з предметів, за якими дитина відстає, і репетиторів теж благополучно прогулюють, і альтернативна система освіти — домашня система освіти.

Останнім часом є кілька шкіл з онлайн-освітою, з видачею сертифікатів — і діти самі переходять на цю форму цілком благополучно. Єдине, що я рекомендую з огляду на особливості соціалізації: у підлітковому віці важлива потреба у підлітка — це об'єднання в групи за інтересами, без цього не буде відчуття визнання, певної захищеності. Тож у підлітковому віці таки, незважаючи на систему освіти, дітям важливо бути в групах. Я говорю, що якщо раптом у вашого підлітка з'явиться бажання піти на півроку чи на рік до школи, будь ласка, підтримайте, це абсолютно нормально: дитина йде до школи, дивиться на своїх однокласників, які не змінилися, каже «дякую, мені достатньо повернуся я назад».

Тому цей напрямок розвивається, я думаю, за цим майбутнє.

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся