Олександра Тимошенко. Візитка

Олександра Тимошенко — психологиня, когнітивно-поведінкова терапевтка.
11 березня 2021 р.

Мене звуть Олександра Тимошенко, я психотерапевтка і онлайн-терапевтка, практику веду з 2014 року.

Як ти потрапила в професію?

У психотерапію я потрапила з медицини. У 2011 році я закінчила мед. університет, почала працювати лікарем загальної практики, потім ендокринологом. За роки роботи лікарем я зіткнулася з такою складністю: мені дуже хотілося допомогти пацієнтові більш повно. Я бачила, що мої призначення і обстеження не завжди допомагають тією мірою, якою мені хотілося. Я почала думати, як я можу цю допомогу надавати, і таким чином прийшла до психотерапії. Почала вивчати, потім практикувати — побачила прекрасні результати. І таким чином почала працювати, поєднуючи медичну професію і психотерапевтичну.

В якому напрямі ти працюєш?

Я працюю в напрямі когнітивно-поведінкової терапії та схема-терапії. Ці напрями мені подобаються тим, що вони науково доведені, вони дають непогані результати за більш-менш короткий термін. Ще один плюс в тому, що робота з пацієнтом командна, мені це дуже подобається, це дуже класно, і ми завжди стаємо такою хорошою «ланкою» в роботі над проблемою.

Із якими темами ти добре працюєш?

Оскільки я лікар і поєдную ці дві професії, то основні теми, з якими я найчастіше працюю, — це різного роду хронічні соматичні захворювання, які пов'язані, як правило, з тривожністю, з депресивними станами. Ще добре працюю з усіма тривожними розладами: тривога про здоров'я, обсесивно-компульсивний розлад, всі види генералізованих тривожних станів. Добре працюю з депресією і депресивними станами. З самооцінкою, із кризовими моментами в житті людини.

Нове, що я освоюю активно, — я все більше йду в своїй роботі психотерапевта в напрямі психіатрії, і зараз дуже багато працюю з розладами особистості спільно з психіатрами. Це десь і медикаментозне лікування, і психотерапевтичне. Ця тема мені зараз дуже цікава, я активно в ній розвиваюся.

Ще працюю з тривогою про здоров'я — це тривожні стани у людини, у якої є якісь захворювання і, відповідно, тривога на цю тему підвищена. Або це тривога про здоров'я без якогось захворювання, таке теж може бути.

Тем досить багато, але основна спеціалізація — це все-таки тривожні розлади і всілякого роду хронічні захворювання.

Що для тебе психотерапія?

Психотерапія для мене — це дуже крутий інструмент в плані допомоги. І в плані допомоги людині зі здоров'ям, це ключовий механізм. Класний інструмент для саморозвитку — і духовного, і розвитку в комунікативних навичках. Класний інструмент, робочий інструмент, який я використовую і дуже задоволена, тому що результати просто приголомшливі. І як у лікаря в медичній сфері, і як у психотерапевтки. Це основний скарб для мене.

Під який саундтрек ти б закінчила фільм про себе?

Напевно, The Script — Hall of Flame

Оберіть терапевта