Візитка. Психолог Дмитро Чабан

Дмитро Чабан — психолог, гештальт-терапевт

24 серпня 2021 р.

Мене звуть Дмитро Чабан. Я займаюся психотерапевт, онлайн психотерапевт, практику веду з 2012 року.

Як ти потрапив у професію?

Я потрапив у професію не відразу: це моя третя освіта. Я спершу приїхав до Києва з Кам'янця-Подільського, вступив, навчався економіці. У мене дві вищих економічних освіти: фінанси і маркетинг. І я працював 17 років в маркетингу. Зараз я усвідомлюю що, напевно, з першої роботи мені не подобалося те, чим я займався. Я з родини лікарів, прямо з династії (бабусі, тато, мама, багато людей). Ось я якось теж прийшов до зцілення здоров'я психічного — і фізичного, адже це все пов'язано. Пішов спочатку до психотерапевта, потім подумав «я теж так, напевно, зможу», пішов вчитися, вступив до інституту Шевченка. Так прийшов в професію.

В якому напрямі ти працюєш? Розкажи простими словами.

Я гештальт-терапевт, працюю в гештальт-підході. Гештальт-терапія — один із напрямів психотерапії. Простими словами, в цьому напрямі є три принципи. Це актуальність, усвідомленість і відповідальність. Актуальність означає, що навіть якщо щось виникло в минулому, якась складність, все одно щось зробити із нею я можу тільки тут і зараз, і ніколи більше. Відповідальність. Оскільки гештальт-терапія належить до гуманістичної психотерапії, гуманістичної психології, то, як в гуманістичній терапії в цілому, — клієнтові повернули його права. Наприклад, не погоджуватися з терапевтом, з інтерпретацією терапевта, як це часто буває в психоаналізі, — і нести відповідальність за те, що він робить чи не робить зі своїм життям. Частина людей вважає, що [третій принцип], усвідомленість, — це єдина мета гештальт-терапії, тому що людина, яка починає щось помічати або розуміти, перестає бути тим, хто цього не усвідомлював. У неї з'являється більший набір, спектр виборів, варіантів, що з цим робити. Людина може усвідомити і продовжувати чинити так, як чинила, — але вже усвідомлено.

З якими темами ти добре працюєш?

Я часто в зв'язку з гештальт-терапією відповідаю на це питання так: гештальт-терапія — це терапія процесуальна. Тобто, по суті, терапевт працює з процесом. Цей процес може бути будь-яким і тема може бути будь-якою. Навіть якщо у терапевта немає власного досвіду в цій темі. Але якщо говорити про мій особистий досвід в якійсь темі, про те, з чим я більше знайомий, — то це теми минущості, смерті, вибору, у тому числі професійного; розлади харчової поведінки; тема чоловічого процесу поруч з жіночим і взагалі в житті. У мене є спеціалізація із сімейної парної терапії, я працюю з парами, працюю індивідуально, веду групи. Працюю українською, російською і англійською.

Що для тебе психотерапія?

Я шкодую, що не прийшов до психотерапевта набагато раніше. Я прийшов до терапевта десь в районі 33 років. Заздрю молодим людям, які приходять до мене в 20 років, 23, 25. Психотерапія дає можливість поліпшити якість життя, будувати свої вибори в житті, виходячи з того, що важливо вам.

Під який саундтрек ти закінчив би фільм про себе?

Royal blood - Out of the black


Оберіть терапевта