Оксана Поруцька. Візитка

Оксана Поруцька — клінічна психологиня, гештальт-терапевтка.

Мене звуть Оксана Поруцька. Я займаюся психотерапією і онлайн-психотерапією, практику веду з 2019 року.

Як ти потрапила в професію?

Дуже поступово я потрапила в професію. Спочатку я читала ЖЖ психотерапевтів і дивилася на це нібито здалеку, потім через деякий час я прийшла в психотерапію як клієнтка, зі своєї особистої кризи. Психотерапія мені допомагала, і в певний момент я стала дивитися на свою терапевтку з думками «Боже, яка ж прекрасна професія, як шкода, що недоступна мені». На початку терапії або до терапії у мене була така думка, що багато чого хорошого мені недоступно. Потім через деякий час я вирішила спробувати себе... Навіть не так. Спочатку — спробувати піти повчитися, ось таке було у мене формулювання, заспокійливе. Через деякий час я зрозуміла, що я вже не пробую, я цілком собі вчуся, я здобула освіту гештальт-терапевта, я отримала диплом клінічного психолога, пройшла клінічну практику і зараз практикую.

В якому напрямі ти працюєш? Розкажи простими словами

Я працюють в гештальт-напрямі. Цей напрям, який відрізняється холістичним підходом, тобто «цілісним», увагою до усієї людині. Це увага і до емоційної сфери, і до розумової сфери, і до тілесної сфери одночасно. І що мені дуже подобається, — що клієнт і психотерапевт взаємодіють швидше на рівних, немає експертної позиції у психотерапевта, мені здається, у цьому багато поваги до клієнта. За цю поваги я теж дуже люблю гештальт.

З якими темами ти добре працюєш?

Я добре працюю з кризами, це моя улюблена тема. Стан глухого куту, стан, коли начебто зовні все добре, а внутрішньо — незрозуміло. Або навпаки: зовні все змінюється, а людина не встигає пристосовуватися. Або вона хотіла б по-старому, але по-старому неможливо, треба якось по-новому, а як по-новому — незрозуміло. І ось в цій кризі, коли людина стикається зі своїм безсиллям, зі своїми адаптаційними можливостями, зі своїми очікуваннями від себе і від світу, — із цими питаннями до мене в терапії приходять, із ними я працюю добре.

Як клінічний психолог, я працюю з людьми, у яких є депресія, у яких є тривожний розлад, в цьому теж моя зона інтересу. Також тема, яку я зараховую до своїх, — це робота з наслідками психологічної травми. Найбільше у мене практики в роботі з травмою насильства і її наслідками. І з травмою відкинення, яка формується в основному з дитинства, коли дитину в її емоційних потребах не підтримує її оточення. Коли її інтерес, її цікавість, її відкритість світу постійно наштовхується на холодність батьків, на зневагу, — і якщо це триває досить довгий час, ми можемо мати справу з наслідком травми відкинення.

Ще тема, з якої я працюю, — це тема сорому. Це блокуюче почуття, яке ізолює нас. Близька мені тема: я з нею починала в своїй терапії і довго працювала. І зараз приходять люди, які звикли пред'являтися світу успішнішою стороною і тим, що вони можуть. Їм складно розповідати про те, чого вони не можуть, ми з ними говоримо про це.

Що для тебе психотерапія?

Психотерапія... Напевно, у мене більше однієї відповіді на це питання. Але зараз основне — це такий спосіб трансформації, спосіб, який ми вибираємо добровільно. Трансформації свого сприйняття світу, своїх відносин зі світом і, напевно, своєї долі.

Під який саундтрек ти б закінчила фільм про себе?

ZAZ — Je veux

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся