Олена Бєлова гештальт-терапевта

Олена Бєлова

$40 */ 60 хвилин

Приватну практику веде з 2017 року. Працює в гештальт-підході. Навчалася за спеціалізаціями із роботи з сім'єю та дітьми, сексології в гештальт-підході, проходить навчання в короткострокових програмах з роботи з тілом і розладами харчової поведінки. Гештальт-терапію цінує за принцип цілісності в підході до особистості, за глибину й активну клієнтську позицію. До початку психотерапевтичної практики працювала бізнес-тренером, коучем, здобула освіту соціального працівника.

Клієнти відзначають, що Олена чутлива і дбайлива, вона надає простір для клієнта, при цьому підтримуючи його у змінах. Високо цінує колегіальність як одну з головних опор терапевта.

Допомагає знайти можливості й ресурси для змін і адаптації в умовах міграції, втрати або зміни роботи, декрету і виходу з нього, пошуку й відсутності відносин. До Олени звертаються ті, хто опинився в ситуації розгубленості та новизни. Консультує з питань самооцінки і перфекціонізму, ідентичності, пошуку себе і свого призначення. Працює з проблемами відносин і сексуальності.

Вероника

После каждой встречи с Еленой убеждаюсь в том, на сколько важно найти того самого - своего специалиста.
Опыт работы с психологом у меня уже был, но именно с Еленой мне так спокойно, хорошо, уютно и безопасно!
Изначальнр,я шла с запросом определиться со своими приоритетами на жизнь, понять себя, свои желания, избавиться от какого-то груза/мыслей/негатива/агрессии.

Ещё много недель назад у меня не было желания выходить на улицу, постоянная лень и после - чувство вины; ненависть и агрессия на саму себя, а также на окружающих; искажение информации и, как итог, нападение: "я же хорошая. Это весь мир плохой! Виноваты все, но не я" - говорила сама себе тогда я.
Сегодня состоялась наша 12 встреча и я делюсь с Еленой о радостных событиях в моей жизни, переживая, что из негативного уже обсудить и проработать нечего
Працює з темами
Горе і втрата, Самотність, Самооцінка, Кризи у стосунках, Сенс життя, Адаптація , Стосунки з дітьми, Профорієнтація, Співзалежність, Психосоматика, Сексуальність, ЛГБТК-френдлі, Розлучення, Самореалізація, Еміграція, Панічні атаки, Тривога, Завершення стосунків, Вигорання, Стосунки
Використовувані підходи
Гештальт-терапія
Формат роботи
Індивідуально
Мови
Українська
Вік
39
Освіта

2002-2007 ОНПУ Соціальна робота

2011-2015 ВСППГП Теорія та практика гештальт-терапії

2011-2013 ВСППГП Гештальт-терапія з дітьми та сім'єю

2015-2018 ВСППГП Сексологія в гештальт-підході

Участь в професійних конференціях, онлайн-программах, семінарах, інтенсивах

Сертифікати та дипломи
Досвід роботи

2006-2017 роки зайняли шлях від рекрутера до бізнес-тренера та коуча у крупних міжнародних компаніях

Одночасно з тим, з 2011 я приймала клієнтів як психотерапевт, з 2017 займаюся тільки приватною психотерапевтичною практикою

Детальніше про терапевта

Цікавість до людей, до того, як люди будують відносини, була завжди мені властива. Навіть зараз, дізнавшись чисельну кількість людських історій, не перестаю дивуватись та захоплюватись різноманітністю проявів людини.

У підліткові роки моєю найулюбленішею книгою була "Сам собі психолог" - "дізнайся, хто ти: квадрат, трикутник, круг..." - набір проективних методик, за якими можна було визначити себе, свої риси, хто мені підходить, а хто - ні. У першу чергу, я прагнула зрозуміти інших, пізніше у процесі вивчення психотерапії дізналася, що цей інтерес через інших був направлений на себе, розумінню, хто я є. Простіше помітити іншого, ніж звернути увагу на себе. У той момент було так.

А далі, цікавість до людей проявилась і у професійній діяльності. Навчаючись у університеті, я почала роботу рекрутером. Мене цікавила тема управління та мотивації персоналу, було сильне бажання розібратися, чому одні люди досягають вершин та активно просуваються у кар'єрі , інші - буксують та стоять на місці. Це прагнення надало мені можливість побудувати HR-кар'єру від пошуку до навчання персоналу та наставництва керівників. Одночасно з цим хотілося більш глибокого розуміння, як влаштована людина, що вливає на її вибори. Тому я поглибилася в вивчення психотерапії в гештальт-підході, методі, який максимально поєднується з моїми світоглядом та цінностями.

Після народження дитини область моїх інтересів від мотивації та ефективності змістилася на теми ініціацій, розвитку, сексуальності та впливу різних подій на життєві вибори. Я точно знаю, що кожен з нас набагато більший, ніж та історія, яку він несе, чи ті обставини, в яких він опинився. Я вірю в силу відповідальності, свободи та прагнення до розвитку. Процес вивчення себе не завжди приємний, іноді доводиться стикатися з чимось, що хотілося би приховати і никому не показувати, але тільки так можна набути головного - цілостності та опори, коли всі пазли складаються в єдину картинку та стає легко й свободно - сюжет ясний, як жити далі й куди йти зрозуміло. І я готова супроводжувати вас на цьому шляху, без осуду та порад, з розумінням та повагою до вашого виборуПоложення та умови роботи

Права і зобов’язання клієнта в терапії

Перш ніж почати роботу з терапевтом, прочитайте основні положення психотерапевтичного контракту. Це допоможе вам дізнатися про ваші права й уникнути непорозумінь.

Терапевтичні стосунки — це професійні стосунки

 • Стосунки терапевта з клієнтом є професійними, їхня мета — підтримати клієнта в його розвитку і змінах.
 • Терапевт відповідає за організацію терапевтичного простору, його надійність і конфіденційність і несе відповідальність за якість своїх професійних послуг. Терапевт діє в інтересах клієнта і враховує їх у першу чергу.
 • Терапевт несе відповідальність за підтримання професійних кордонів і дотримання етики. Терапевт не надає клієнту жодних інших послуг, крім консультаційних, і не отримує жодних послуг від клієнта.
 • Терапевт не спілкується з клієнтом поза терапевтичними сесіями (виняток - обговорення розкладу зустрічей). Терапевт не вступає в дружні, робочі або романтичні стосунки з клієнтом в період терапії і принаймні кілька років після її закінчення.
 • І терапевт, і клієнт погоджуються не займатися сторонніми справами під час сесії, не переглядати телефони і не відволікатися на паралельні повідомлення або дзвінки.
 • Щоб отримати користь від зустрічі, клієнту корисно максимально включатися в роботу, у вправи, в обговорення. У той самий час, клієнт може перервати терапевта, не відповідати на будь-які питання або відмовитися від виконання психологічної вправи.

Не ухвалюйте важливих рішень на хвилі сильних почуттів, що виникли під час терапії

 • У терапії ви можете зіткнутися з сильною злістю, роздратуванням, сумом, безпорадністю або виною. Інтенсивність переживань може підштовхувати вас до різноманітних рішень і вчинків, але найчастіше такі вчинки передчасні або невірні. Не ухвалюйте важливих рішень на хвилі емоцій, що виникли в ході терапії.
 • Терапевт відповідальний за те, щоб зберігати уважність на сесії, він повідомляє клієнту про свої спостереження, думки та гіпотези. Водночас за висновки, рішення та дії, які клієнт робить на основі почутого, відповідальний сам клієнт.

Складнощі в терапії часто є природною частиною процесу

 • Терапевт не може повністю відповідати за досвід кожного конкретного клієнта або гарантувати, що терапія не буде пов'язана з важкими переживаннями і неприємними емоціями. Робота з терапевтом здатна дати хороші результати людям, які продовжують відвідувати терапію, незважаючи на складні почуття.
 • Якщо ви незадоволені тим, як йде ваша робота, обговоріть це з вашим терапевтом. Складність або відчуття безвиході можуть вказувати на приховані можливості, на неточно сформульований запит або на неправильно обрану стратегію. Ваші відчуття про власний прогрес — цінна інформація для процесу терапії.

Ніколи не вживайте алкоголь перед сесією

 • Клієнту заборонено приходити на консультацію в стані сп’яніння (в тому числі легкого), під впливом наркотиків або сильних заспокійливих (за винятком випадків, коли постійний прийом заспокійливих прописаний лікарем). Терапія в зміненому стані свідомості небезпечна для клієнта.
 • Кофеїн, нікотин або ноотропи не заборонені на час терапії, оскільки не призводять до зміненого стану свідомості.

Конфіденційність — обов’язкова частина психотерапії

 • Терапевт не має права розкривати вашу особистість нікому і за будь-яких обставин (за винятком ситуацій, передбачених законодавством: наприклад, якщо достовірно відомо, що вам загрожує смертельна небезпека).
 • Коли терапевт бере супервізію*, він не використовує ваше справжнє ім’я і змінює обставини вашої ситуації так, щоб вас не можна було впізнати. (* Супервізією називають розбір випадків з психотерапевтичної практики в професійному колі терапевтів — у групі фахівців або індивідуально.)
 • Під час роботи з терапевтом ви маєте право використовувати вигадане ім’я.
 • Клієнт може відмовитися відповідати на ті чи інші питання терапевта, але зобов’язаний надати правдиву інформацію про свої психіатричні діагнози, хімічні залежності та спроби суїциду, якщо вони були протягом останніх п’яти років.
 • Ні терапевт, ні клієнт не має права вести відео або аудіозапис сесії, не повідомивши про це заздалегідь і не отримавши згоди другої сторони.
 • Під час консультації терапевт організовує простір так, щоб ніхто не міг випадково почути сказане. Клієнт зобов’язується зробити те ж саме. Якщо хтось на стороні клієнта може чути сесію — клієнт повинен повідомити про це.

Як правило, сесії проходять раз на тиждень

 • Найчастіше сесії проходять раз на тиждень в узгоджений терапевтом і клієнтом час. За необхідності зустрічі можуть відбуватися частіше.
 • Терапевт закріплює за клієнтом конкретний час і зобов’язується не віддавати його іншими клієнтами, за винятком випадків, коли клієнт скасував зустріч.
 • Сесія (зустріч) триває 60 хвилин.
 • Зміни, що стосуються оплати, часу, частоти зустрічей, формату роботи обговорюються окремо.
 • Якщо у вас виникло питання про процес вашої терапії і він не пов'язаний безпосередньо з розкладом і оплатою, дочекайтеся наступної консультації і поставте питання терапевту.
 • Якщо ви переживаєте гостру кризу, напишіть терапевтові та домовтеся про додаткову сесію.

Скасовуйте сесію мінімум за добу до початку

 • Клієнт зобов’язується не пропускати сесії і не спізнюватися. Якщо клієнт запізнюється, час закінчення сесії не змінюється. (Наприклад, якщо клієнт запізнився на сесію, призначену на 9:00 й тривалістю 1 година, сесія закінчиться о 10:00 — незалежно від часу запізнення.)
 • Ви можете скасувати сесію за добу до призначеного часу або раніше.
 • Якщо ви повідомляєте про скасування сесії менш ніж за 24 години до початку, ви оплачуєте повну вартість сесії.
 • Щоб скасувати або перенести сесію або призначити додаткову зустріч, використовуйте повідомлення на платформі Тритфілд. Не використовуйте телефон або інші месенджери.
 • Якщо ви пропускаєте сесію через форс-мажорні обставини (аварії, нещасні випадки), ви не зобов’язані оплачувати пропуск. Такі ситуації обговорюються індивідуально.

Терапевт може змінити ціну консультації, але зобов’язаний попередити за місяць до змін

 • Клієнт зобов’язаний вчасно оплачувати консультації за ціною, вказаною на платформі Тритфілд. Наступна сесія оплачується заздалегідь, тобто до її початку, кошти холдуються платформою і остаточно знімаються тільки після того, як сесія відбулася.
 • Якщо у вас різко змінилася фінансова ситуація, обговоріть це з вашим терапевтом. У деяких випадках ціна може бути тимчасово знижена.
 • Терапевт може підвищити ціну своєї роботи, але зобов’язаний повідомити про це як мінімум за місяць до цього, щоб ви могли обговорити нові умови.

Ви можете завершити терапію, коли вважаєте за потрібне

 • Як правило, терапія завершується за обопільною згодою терапевта і клієнта. Проте клієнт має право закінчити терапію за своєю ініціативою в будь-який момент без додаткових умов.
 • Терапевт може запропонувати провести одну або кілька завершальних сесій, щоб підбити підсумки. Завершальні зустрічі вкрай корисні з точки зору терапевтичного процесу, але клієнт має право відмовитися від них.
 • Правило конфіденційності діє не тільки під час терапії, але й після її закінчення.
 • Як правило, спонтанне бажання негайно завершити терапію вказує на внутрішній опір змінам і часто буває частиною нормального процесу психотерапії. Розкажіть про свої переживання терапевту, перш ніж ухвалювати рішення.

Якщо у вас виникли проблеми — ми готові допомогти

 • Якщо ви вважаєте, що терапевт повівся некоректно або порушив професійну етику, спочатку обговоріть свої претензії безпосередньо з вашим терапевтом. Якщо на цьому конфлікт не вичерпаний, обов’язково напишіть в службу підтримки платформи: [email protected]

Починаючи роботу з психотерапевтом онлайн, ви погоджуєтеся з зазначеним вище. Якщо у вас з’явилися питання, поставте їх терапевту або напишіть на [email protected]

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся