Кейс #48. Що таке терапія прийняття і відповідальності (ACT, Acceptance and Commitment Therapy)

Спеціалістка Тритфілд, контекстуально-поведінкова терапевтка Альона Камінська розповідає про новий напрям терапії — терапію прийняття і відповідальності, acceptance and commitment therapy.

Acceptance and Commitment Therapy — це досить молодий напрям терапії, який виник як одне з продовжень когнітивно-поведінкових підходів. ACT виникла на базі того, що сперечатися зі своїми думками і спростовувати їх, шукати якісь аргументи (як в класичних поведінкових напрямках), — декому це не допомагало. Тому виникла необхідність в тому, щоб з'явилося щось нове. І це терапія, яка багато в чому інтегрує в собі техніки майндфулнес, вчить обходитися зі своїми думками не за допомогою їх заперечення, а за допомогою того, наскільки ця думка зараз для мене є корисною. І якщо я її думаю, як вона впливає на мою поведінку, чи просуває вона мене до моїх цінностей, — або навпаки я починаю щось робити, що мене уводить від них.


Вас може зацікавити: Що таке когнітивно-поведінкова терапія?


Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся