Робота з тілом в онлайн-терапії. Кейс #43

Гештальт-терапевтка Марія Макуха розповідає про роботу з тілесними метафорами в онлайн-терапії. Так само, як образ соковитого лимона викликає реакцію, тілесні образи здаються мозку майже такими ж реальними, як справжні дотики або рухи. Для терапії це може стати хорошим ресурсом.

Зараз у нас ковід, як відомо, і терапія онлайн стає найбільш актуальною. Доводиться відкривати ті можливості, які раніше здавалися немислимими. Зараз мені дуже подобається можливість працювати з тілесними процесами, з тілом в роботі онлайн. Як приклад, можливість говорити «ні», — це те, що пов'язано з фізичним імпульсом, от щось відштовхнути, що мені не подобається, прямо упершись долонями в край столу, уявляючи, що штовхаємо долонями. Ми взаємодіємо таким чином, щоб клієнт отримав ось цей тілесний імпульс, відчуття, що таке взагалі говорити «ні», що означає дозволити собі говорити «ні». Або, наприклад, якщо тобі потрібна підтримка, — уяви собі, що зараз я покладу тобі руки на спину, спробуй уявити, що ти на мене спираєшся. Коли людина має потребу в підтримці для прийняття якогось рішення, для роботи з травмою, з браком якогось особистісного ресурсу, такі уяву тілесні інтервенції, що проходять через уяву, зараз для мене дуже цікаві. Вивчати ці можливості і бачити результати.


Рекомендуем почитать: Як обрати психолога або психотерапевта онлайн?


Якщо уявити, що ти лизнув лимон, у тебе буде виділятися слина. Якщо розрізати лимон перед духовим оркестром, можна заблокувати всю його роботу. Тож чому б через уяву не працювати з тілом? Мозок сприймає це як таку ж реальність, як безпосередній дотик, якщо дотик теж моделюється в ситуації. Ось такі цікаві техніки. У деяких випадках вони стають найбільш потужними, я їх в роботі офлайн особливо люблю, — і для мене було відкриттям виявити їх в онлайн-роботі.

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся