Про материнську втому. Кейс #11

Чому молодим матерям важливо відновлювати сили, де знайти власне джерело ресурсу і чому від материнської ролі теж потрібно дистанціюватися хоча б на якийсь час. Психотерапевтка Вікторія Бєлік розповідає про материнську втому та її вплив на сім'ю.

Матерям дуже важливо відновлювати свої ресурси. З тієї простої причини, що здорова фізично та емоційно стійка мати забезпечує дитині такі умови для зростання, які найменш травматичні. Мати, що втомилася, скоріш за все, — це відсутня мати. Фактично дитина поруч із втомленою чи депресивною матір'ю — це дитина, яка не має матері. Це дуже жорстко звучить, я дуже драматизую, описуючи, але плюс-мінус це десь так і є. Тому, як у літаку, дуже важливо надіти маску на себе, а потім рятувати всіх довкола. І для того, щоб у дитини було дитинство, а в сім'ї був спокій, матерям дуже важливо — просто як повітря необхідно — навчитися відпочивати.

Для цього є досить прості правила, які я особисто використовую. Тому що я, звичайно, не зовсім молода, але я молода мати: моїй доньці 3 роки. І мені дуже допомагає розвантажуватися мій окремий від усіх інших час: від дитини, від сім'ї, від роботи — час цілковитої самотності, який є для мене ресурсом. Для кожної матері найімовірніше знайдеться свій ресурс, його добре б пошукати. Можливо, це похід у кіно, можливо, розмова з подружками чи перемикання на банальні серіали, але це якийсь простір, в якому є тільки вона і в неї немає ролей — материнської ролі зокрема.

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся