Психосоматика у великому місті. Кейс #5

Психолог Микола Мирошниченко розповідає про те, як напруга нашого повсякденного життя перетворюється на психосоматичні симптоми: які захворювання є найпоширенішими і як психотерапія допомагає з ними впоратися.

Біч сучасного суспільства — у відсутності вербальної форми комунікації.

Сучасна людина живе в суспільстві, де багато заздрощів, ревнощів, роздратування, тривоги — і не може словесно пояснити, чого вона хоче, або відстояти свої власні бажання, або попросити. Відповідно, це трансформується у симптом. Гіпертонічна хвороба, виразкова хвороба шлунка, сюди ж порушення слуху та втрата зору, нейродерміт, алергії, бронхіальна астма, мігрень, біль, ломота в тілі та інше.


Радимо подивитись: Микола Мирошниченко. 5 питань про психосоматику


У кожному випадку це індивідуально. Але механізм практично скрізь однаковий. І завдання психотерапії — перевести невербальний спосіб спілкування у вигляді нейродерміту до вербального. Щоб людина могла словами виразно говорити про свої бажання, свої потреби, помічати свої власні емоції та доносити їх до оточуючих.

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся