Психолог Вікторія Сухарєва. Візитка

Вікторія Сухарєва — психолог, лікар-психотерапевт, схема-, EFT, EMDR терапевтка.

Мене звуть Вікторія Сухарева, я займаюся психотерапією і онлайн-терапією, практику я веду з 2017 року.

Як ти потрапила в професію?

Коли я випустилася зі школи, я поступила в мед, тому що моя сім'я — династія лікарів, я лікар у третьому поколінні. Мій шлях почався в 15 років, коли я просто читала книжки з психології, це було хобі, мені було чомусь дуже цікаво зрозуміти інших людей, як вони формуються. Я два роки провчилася в меді, в кінці другого курсу мені чогось не вистачало в медицині. Мені завжди подобалася психологія, я вже їздила на якісь тренінги, мені було цікаво розвиватися, пізнавати себе. Мій запит на прихід в професію у тому, що я завжди розуміла, що в мені є всесвіт, яку я дуже хочу зрозуміти, і мені було цікаво заглибитися, здобути освіту, для того щоб системно дивитися на людину з різних сторін, на ту ж психіку, — але в різних моментах. Я вступила просто як хобі, але зрозуміла, що чомусь мені це подобається все більше і більше, подобається більше, ніж медицина. Мені стало дуже цікаво, я вже не могла уявити своє життя без цієї спеціальності. Зараз я лікар-психіатр, лікар-психотерапевт, я психолог і зараз ще вчуся на сексолога. І дуже рада цьому вибору, тому що в інституті не вчили так сильно психології. Там було дуже багато медицини, а я вже відразу, заздалегідь вчилася психології.

У якому напрямі ти працюєш? Розкажи простими словами.

Я працюю в методі схема-терапії. Схема-терапія — це третя хвиля КПТ, вона працює з розладами особистості та з тим, з чим ми стикаємося з вами щодня. У нас може бути занижена самооцінка, у нас можуть бути проблеми у взаєминах, труднощі на роботі, труднощі в комунікації. Схема-терапія мені подобається тим, що там є ніби три етапи, один з яких у тому, що ми дивимося, як ти формувався. І там дуже чітко видно схеми — конструкти, які у тебе є і можуть заважати тобі в житті. На якому моменті й хто десь тебе травмував, можливо. Там дуже красива діагностика. Мені подобається, що можна бачити цю всю поетапність, які потреби не були задоволені. Ми з клієнтами це піднімаємо, будуємо їхню особисту історію, дивимося, як вона формувалася. І працюємо потім з кожним моментом, з цими когнітивними спотвореннями. Другий етап — це емоційні проблеми і травми минулого. І третє — інтегруємо в життя вже здорові відносини і здоровий світогляд.

Із якими темами ти добре працюєш?

Я добре працюю з темою регуляції емоцій, я вчу людей не конфліктувати, а домовлятися, чути себе — це в парній терапії. В індивідуальній — занижена самооцінка і пошук визнання, бажання подобатися, перфекціонізм. Тобто ось такі теми, — про бажання бути ідеальним. З клінічного найчастіше це тривога, — це просто номер один, у мене найбільше пацієнтів з тривожністю. І на другому місці — пацієнтів найбільше з депресією, це різні ступені можуть бути, але ми опрацьовуємо це та розуміння, звідки це все взялося, їхній світогляд. І розлади особистості — на третьому місці. Тобто тривога, депресії, розлади особистості.

Що для тебе психотерапія?

Перше слово, яке виникло, коли ти запитав, що таке психотерапія, — це любов. Мені здається, це любов до себе і до людей. Це неймовірні всесвіти. Просто чим більше я читаю книг на тему психотерапії, тим більше розумію, наскільки це неосяжно і наскільки цікаво. Наскільки цікаво, як ми формувалися. Я вже навіть не знаю, як уявити своє життя без цієї роботи. Мені здається, це завжди поруч зі мною, і я дуже рада, що вона з'явилася в моєму житті.

Під який саундтрек ти б закінчила фільм про себе?

Bob Dylan – Knockin` on Heaven's Door.

Оберіть терапевта

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся