Дмитро Петренко кпт терапевт

Дмитро Петренко

$60 */ 50 хвилин

Здобув вищу психологічну освіту, пройшов навчання з когнітивно-поведінкової терапії. У роботі поєднує КПТ і схема-терапію. Цінує ці напрями за багатогранність, постійне оновлення й увагу до наукових досліджень. Приватну практику веде з 2015 року.

Своїми головними цінностями називає щирість, справжність і вразливість. Клієнти і колеги зазначають, що процес терапії Дмитро будує на абсолютній прозорості та чесності. Вважає важливим визнавати свою недосконалість. Він уважний до людей і вимогливий до себе. Свою роботу описує так: «Я допомагаю тим, кому здається, що він весь горить, — але ніхто не бачить цього вогню.»

Допомагає пройти кризові ситуації у стосунках або на роботі. Працює з депресивними і тривожними станами, панічними атаками і фобіями, посттравматичним розладом. Консультує клієнтів із соціальною тривогою (страхом зганьбитися перед іншими, страхом публічних виступів). Працює з людьми, які пережили фізичне, психологічне або сексуальне насильство. Допомагає тим, хто опинився у важкій ситуації, втратив надію і не бачить майбутнього.

Maxim

Я более чем очень доволен работой с Димой! Это профессионал своего дела, прагматичен и честен! Работа с Димой приземленная/практичная, каждый сеанс плодотворный и дает уйму пунктов на размышление, плюс ко всему, домашние задания, на которых именно сам ты учишься понимать свои ошибки и как выйти из той или иной парадигмы. А самое крутое, то что эти домашние задания еще разбираются вместе с Димой, и это закрепляет эффект! По мимо всего этого, сама беседа уже приносила свои плоды, благодаря тому, как и какие Дима задавал вопросы, в жизни очень редко кто бы мне их задавал в таком контексте! Спасибо тебе за труды, профессионализм и терпение со мной :)

Марія

Моя терапія з Дімою продовжувалась декілька місяців і зараз набула підтримуючого формату.
Я дуже радію, що з першої зустрічі я відчула високий рівень емпатії та розуміння. З Дімою завжди легко і комфортно. Хоч ми і займались онлайн, дистанція не відчувалась взагалі, тому що відразу вийшло побудувати звʼязок, заснований на щирості, довірі та чесності.
Діма проводить практику досить структурно, що для мене є важливим. Виявилось, що мою тривогу можна було розкласти на причинно-наслідковий ланцюжок, що є подібним до мого способу мислення, а через те було легше зрозуміти “чому”, “як” і що з цим робити. Терапія однозначно змінила на краще моє розуміння себе та світу в цілому. Я вдячна, що зараз маю навички і знання, які можу використовувати в повсякденному житті.
Раджу Діму як висококваліфікованого спеціаліста, який ніколи не порушить ваші кордони, але в той же час надасть неймовірну підтримку та допомогу з вашим запитом.

Аліна

Працюємо з Дімою вже більше 2х років. Дуже ціную те, що ще на першій сесії він пояснив, що він потрібен мені не лише для того, щоб справитись з моїми психологічними проблемами, а й для того «щоб навчитися бути психотерапевтом самій собі». Тобто навчитись певним методикам, як допомагати самій собі і виходити з кризових ситуацій, а не бути залежною від психотерапевта. Що, на мою думку, характеризує його як хорошого фахівця.
За два роки Діма допоміг мені справитись з багатьма психологічними проблемами, такими як невпевненість в собі, тривожний розлад та навіть фобія. Зараз продовжуємо працювати в форматі підтримки - в випадку складнощів та сильних переживань, оскільки терапія дала дуже хороші результати в плані мого самопочуття.
Дуже рекомендую Діму як хорошого, висококваліфікованого психотерапевта з великим досвідом роботи!

Sofiia

Я працювала з Дімою двічі — під час пандемії ковіду і одрауз після повномасштабного вторгення. І маю намір прийти втетрє, якщо відчую в тому потребу. І це вже має вам багато про що сказати :)

Не знаю, на що саме ви будете опиратися і що буде для вас важливим, коли шукатимете для себе терапевта. Розповім, що спрацювало у моєму випадку.

1. Діма розумна людина і дуже професійний психотерапевт з крутою базою і досвідом. Це відчутно одразу і в роботі на довгій дистанції в цьому ви тільки будете переконуватись.

2. Емпатія і атмосфера повного прийняття. Для мене це досі з розряду магії поза Гогвартсом, але у Діми хист створювати дуже класну атмосферу на зустрічах.

3. Чіткість, раціональність, системність. Це пункти, які зробили для мене роботу дуже зрозумілою і комфортною.

4. Жарти і людяний піхід. Це можна було б вписати у атмосферу, але є відчуття, що варто про це сказати окремо. Бо, знаєте, психотерапія то не завжди простий процес (спойлер: майже завжди він є якраз непростим), але ці речі робили його більш м'якшим. Окреме величезне дякую Дімі за моменти саморозкриття (то коли терапевт ділиться з вами своїм персональним досвідом), бо то завжди було щиро, вчасно і підтримуюче.

Підсумовуючи, просто хочу сказати, що досвід роботи з Дімою і психотерапія — це те, що дозволило мені перейти на набагто якісніший рівень життя, пройти дуже складні і трансформуючі етапи і кризи, прийняти себе і навчили давати собі ради в цьому житті. І я досі здивована і вдячна (навіть не знаю кому:) за те, що дуже випадково випало працювати саме з Дімою і це був 100% метч.
В підсумку тільки вдячність.

Ана

З Дімою я займалась терапією що до зменшення рівня бруксизму і взагалі тривожності.
Сподобалось що Діма використовує підхід оснований на наукових дослідженнях і не обіцяє чудес.
За 9 місяців терапії я доволі сильно покращила свій стан, почала знов відчувати задоволення від життя і залишила корисний досвід із вправ, які допомагають розслабитись і почуватися спокійніше.

Богдан

Працював з Дімою в січні-лютому 2022 року. З персого сеансу зрозумів, що з Дімою буде меч і ми змодемо працювати.
Працювати було дуже комфортно - сеанси проходили продуктивно, Діма дуже щирий, відкритий. Я побачив полдитивну динаміку вже після перших сеансів, хоча на це і не розраховував. Атмосфера наи прийомах дуже класна. Однозначно реколмендую Діму як спецаліста.

Anastasiia Tsyganenko

Під час роботи с Дімою мене дуже сподобалась щирість з якою Діма ставиться до роботи. Для Діми немає неважливих проблем, він завжди уважно вислухає і приділить увагу тому, що хвилює клієнта. Діма має доволі систематичний підхід до роботи. Кожна зустріч має певну структуру, що дає змогу більш ефективно використати час. Нові знання і техніки Діма теж дає поступово і сплановано, інколи може трохи забігти наперед, якщо для клієнта це необхідно, але скоріше як виключення. Діма відкритий до зворотного зв’язку і готовий адаптувати свій підхід, щоб співпраця з клієнтом була легкою і ефективною.
Працює з темами
Депресія, Онкопсихологія, Самотність, Самооцінка, Кризи у стосунках, Сенс життя, Адаптація , Стосунки з дітьми, Співзалежність, Фобії, ЛГБТК-френдлі, Розлучення, Самореалізація, Еміграція, Панічні атаки, Тривога, Завершення стосунків, Прокрастинація, Апатія, Вигорання, Стосунки, ОКР
Використовувані підходи
КПТ, Екзистенціальний підхід, Схема-терапія
Формат роботи
Індивідуально
Мови
Російська , Українська
Освіта

ОСВІТА

 • УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ КОГНІТИВНО-ПОВЕДІНКОВОЇ ТЕРАПІЇ
  Освітня програма з КПТ (спільно з Oxford Cognitive Therapy Centre) | 2017 - 2021
 • НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ»
  Бакалавр психології | 2013 - 2017

КУРСИ ТА ТРЕНІНГИ

 • Блок семінарів про кризове психологічне консультування в умовах війни (Перша психологічна допомога, Гостра реакція на стрес та ПТСР, Стабілізація, кризове консультування, психотерапія травматичного досвіду, Травмофокусована КПТ та ін.) | березень-травень 2022
 • UPDATE-CBT. Триденний семінар від УІКПТ | грудень 2021
 • «Тренінг насолоди у позитивній поведінковій терапії: основи теорії та практики» (Ромек В.Г.) | грудень 2021
 • Восьма Українська конференція КПТ від УАКПТ | червень 2021
 • Основи поведінкової психотерапії (Ромек В.Г.) | травень 2021
 • PRE-CBT Forum 21. Форум для фахівців у галузі КПТ від АКПП | квітень 2021
 • Сьома Українська науково-практична конференція з КПТ від УАКПТ | червень 2020
 • CBT Forum. Міжнародна конференція КПТ від АКПП | березень 2020
 • Міжнародна організація з міграції:
  «Фокусоване консультування та психосоціальна підтримка ветеранів та членів їхніх сімей» | жовтень 2019
 • 6-а Українська науково-практична конференція з КПТ від УАКПТ | червень 2019
 • Асоціація практикуючих психологів та психотерапевтів:
  «Дитяча психологія та психотерапія» | Грудень 2016 - червень 2017
 • Науково-дослідний центр корпоративної безпеки:
  «Профайлінг. Основи оперативної психодіагностики» | 2013 – 2014
Сертифікати та дипломи
Досвід роботи
 • ЦЕНТР ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я ТА ТРАВМАТЕРАПІЇ “ПРОСТІР НАДІЇ”
  Психотерапевт | Грудень 2018 – по сьогоднішній день
 • РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ ЦЕНТР ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ НАСЛІДКІВ НЕЙРОТРАВМИ
  Практичний психолог | Листопад 2017 - жовтень 2018
 • ПРИВАТНА ПСИХОЛОГІЧНА ПРАКТИКА
  Психолог-консультант | Квітень 2015 – грудень 2017, з 2019 – по сьогоднішній день
 • ОСТРОЗЬКА СПЕЦІАЛЬНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ІНТЕРНАТ
  Психолог-волонтер | Вересень 2014 - Травень 2015
Положення та умови роботи

Права і зобов'язання клієнта в терапії

Перш ніж почати роботу з терапевтом, прочитайте основні положення психотерапевтичного контракту. Це допоможе вам дізнатися про ваші права і уникнути непорозумінь.

Терапевтичні стосунки - це професійні стосунки

 • Стосунки терапевта з клієнтом є професійними, їх мета - підтримати клієнта в його розвитку і змінах.
 • Терапевт відповідає за організацію терапевтичного простору, його надійність і конфіденційність і несе відповідальність за якість своїх професійних послуг. Терапевт діє в інтересах клієнта і враховує їх у першу чергу.
 • Терапевт несе відповідальність за підтримання професійних меж і дотримання етики. Терапевт не надає клієнту жодних інших послуг, окрім консультаційних, і не отримує жодних послуг від клієнта.
 • Терапевт не спілкується з клієнтом поза терапевтичними сесіями (вийняток - обговорення розкладу зустрічей). Терапевт не вступає в дружні, робочі або романтичні стосунки з клієнтом в період терапії і кілька років після її закінчення.
 • І терапевт, і клієнт погоджуються не займатися сторонніми справами під час сесії, не переглядати телефони і не відволікатися на паралельні повідомлення або дзвінки.
 • Щоб отримати користь від зустрічі, клієнту корисно максимально включатися в роботу, вправи, обговорення. Але клієнт може перервати терапевта, не відповідати на будь-які питання або відмовитися виконувати вправу.

Не ухвалюйте важливих рішень під впливом сильних почуттів, що виникли в ході терапії

 • У терапії ви можете зіткнутися з сильною злістю, роздратуванням, сумом, безпорадністю або виною. Інтенсивність переживань може підштовхувати вас до найрізноманітніших рішень і вчинків, але найчастіше такі вчинки передчасні або невірні. Не ухвалюйте важливих рішень під впливом емоцій, що виникли в ході терапії.
 • Терапевт відповідальний за те, щоб зберігати пильність на сесії, він повідомляє клієнту про свої спостереження, думки і гіпотези. Однак за висновки, рішення та дії, які клієнт робить на основі почутого, відповідальний сам клієнт.
 • Складнощі в терапії часто є нормальною частиною процесу
 • Терапевт не може повністю відповідати за досвід кожного конкретного клієнта або гарантувати, що терапія не буде пов'язана з важкими переживаннями і неприємними емоціями. Робота з терапевтом здатна дати хороші результати людям, які продовжують відвідувати терапію, незважаючи на складні почуття.
 • Якщо ви незадоволені тим, як просувається ваша робота, обговоріть це з вашим терапевтом. Складність або відчуття безвиході можуть вказувати на приховані можливості, на неточно сформульовані проблеми або на неправильно обрану стратегію. Ваші відчуття про власний прогрес - цінна інформація для процесу терапії.

Ніколи не вживайте алкоголь перед сесією

 • Клієнту заборонено приходити на консультацію в стані сп'яніння (в тому числі легкого), під впливом наркотиків або сильних заспокійливих (за винятком випадків, коли постійний прийом заспокійливих призначено лікарем). Терапія в зміненому стані свідомості небезпечна для клієнта.
 • Кофеїн, нікотин або ноотропи не заборонені на час терапії, оскільки не призводять до зміненого стану свідомості.
 • Терапевт зобов'язаний зберігати вашу конфіденційність
 • Терапевт не має права розкривати вашу особистість нікому і за жодних обставин (за винятком ситуацій, передбачених законодавством: наприклад, якщо достовірно відомо, що вам загрожує смертельна небезпека).
 • Коли терапевт бере супервізію*, він не використовує ваше справжнє ім'я і змінює обставини вашої ситуації так, щоб вас не можна було впізнати. (*Супервізією називають розбір випадків з психотерапевтичної практики в професійному колі терапевтів - в групі фахівців або індивідуально.)
 • Під час роботи з терапевтом ви маєте право використовувати несправжнє ім'я.
 • Клієнт може відмовитися відповідати на ті чи інші питання терапевта, але зобов'язаний надати йому правдиву інформацію щодо своїх психіатричних діагнозів, хімічних залежностей і спробах суїциду, якщо вони були протягом останніх п'яти років.

Як правило, сесії проходять раз на тиждень

 • Найчастіше сесії проходять раз на тиждень в узгоджений терапевтом і клієнтом час. За потреби зустрічі можуть відбуватися частіше.
 • Терапевт закріплює за клієнтом конкретний час і зобов'язується не призначати його іншими клієнтами, за винятком випадків, коли клієнт скасовує зустріч.
 • Сесія (зустріч) триває 60 хвилин.
 • Зміни відносно оплати, часу, частоти зустрічей, формату роботи обговорюються окремо.
 • Якщо у вас виникло питання щодо процесу вашої терапії і воно не пов'язаний безпосередньо з розкладом і оплатою, дочекайтеся наступної консультації і поставте його терапевту.
 • Якщо ви переживаєте гостру кризу, напишіть терапевту і домовтеся про додаткову сесію.

Скасовуйте сесію мінімум за добу до початку

 • Клієнт зобов'язується не пропускати сесії і не спізнюватися. Якщо клієнт запізнюється, час закінчення сесії не змінюється. (Наприклад, якщо клієнт запізнився на годинну сесію, призначену на 9:00, вона як і раніше закінчиться о 10:00 незалежно від часу запізнення.)
 • Ви можете скасувати сесію за добу і більше до призначеного часу.
 • Якщо ви повідомляєте про скасування сесії менш ніж за 24 години до початку, ви оплачуєте повну вартість сесії.
 • Щоб скасувати або перенести сесію або призначити додаткову зустріч, використовуйте повідомлення платформи Трітфілд. Не використовуйте телефон або інші месенджери.
 • Якщо ви пропускаєте сесію через форс-мажорні обставини (аварій, нещасні випадки), ви не зобов'язані оплачувати пропуск. Такі ситуації обговорюються індивідуально.

Терапевт може змінити ціну консультації, але зобов'язаний попередити за місяць до змін

 • Клієнт зобов'язаний вчасно оплачувати консультації за ціною, вказаною на платформі Трітфілд. Наступна сесія оплачується до часу її початку, кошти холдуються платформою і остаточно знімаються тільки після того, як сесія відбулася.
 • Якщо у вас різко змінилася фінансова ситуація, обговоріть це з вашим терапевтом. У деяких випадках ціна може бути тимчасово знижена.
 • Терапевт може підвищити вартість своєї роботи, але зобов'язаний повідомити про це як мінімум за місяць до цього, щоб ви могли обговорити нові умови.

Ви можете завершити терапію, коли вважаєте за потрібне

 • Як правило, терапія завершується за обопільною згодою терапевта і клієнта. Проте клієнт має право закінчити терапію за власною ініціативою в будь-який момент часу без додаткових умов.
 • Терапевт може запропонувати провести одну або кілька фінальних сесій, щоб підбити підсумки. Завершуючі зустрічі вкрай корисні з точки зору терапевтичного процесу, але клієнт має право відмовитися від них.
 • Правило конфіденційності діє не тільки під час терапії, але й після її закінчення.
 • Як правило, спонтанне бажання негайно завершити терапію вказує на внутрішній опір змінам і часто буває частиною нормального процесу психотерапії. Розкажіть про свої переживання терапевта, перш ніж приймати рішення.

Якщо у вас виникли проблеми - ми готові допомогти

 • Якщо ви вважаєте, що терапевт повівся некоректно або порушив професійну етику, спочатку обговоріть свої претензії безпосередньо з вашим терапевтом. Якщо на цьому конфлікт не вичерпано, обов'язково напишіть в службу підтримки платформи: [email protected]

Починаючи роботу з терапевтом, ви погоджуєтеся з описаним вище. Якщо у вас з'явилися питання, поставте їх терапевту або напишіть на [email protected]

Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся