Юлія Ткаченко психотерапевтка

Юлія Ткаченко

$65 */ 50 хвилин

Юлія веде приватну практику з 2015 року. Отримала вищу психологічну освіту, навчалася в декількох психотерапевтичних підходах. У роботі поєднує методики когнітивно-поведінкової терапії та схема-терапії. Це дозволяє ефективно працювати з переконаннями і поведінковими звичками, водночас не втрачаючи фокусу на емоційному житті людини, її потребах і переживаннях. Спирається на науково-доказову базу когнітивно-поведінкового підходу.

Колеги та клієнти цінують вміння Юлії поєднувати логічний, послідовний стиль роботи з увагою і повагою до особистої історії людини, її почуттів і труднощів.

Ефективно працює з депресивними і тривожними станами, панічними атаками, апатією, синдромом дефіциту уваги і гіперактивності у дорослих. Допомагає клієнтам впоратися з самокритикою, вибудувати психологічні кордони, навчитися розпізнавати свої потреби і підтримувати себе у їхній реалізації.

Ганна Дорц

Спасибо огромное Юлии за путь, который она прошла со мной. Это замечательный человек и отличный специалист. С ней не чувствуется неловкости. Она как внутренний голос, который не решает проблему, но детально и чётко задаёт нужное направление в решении проблем.
Працює з темами
Депресія, Горе і втрата, Самотність, Самооцінка, Кризи у стосунках, Сенс життя, Адаптація , Стосунки з дітьми, Профорієнтація, Співзалежність, Фобії, ЛГБТК-френдлі, Розлучення, Самореалізація, Харчова поведінка (РХП), Еміграція, Панічні атаки, Тривога, Завершення стосунків, Прокрастинація, Апатія, Вигорання, Стосунки, ОКР
Використовувані підходи
КПТ, Схема-терапія
Формат роботи
Індивідуально
Мови
Російська , Українська
Вік
32
Освіта

Психологічна освіта:

2009-2014 – базова психологічна освіта, бакалаврат та спеціалітет Київський національний університет імені Тараса Шевченка

2014-2015 – спеціалізація з психології спорту, магістратура Національного університету фізичного виховання та спорту України

Психотерапевтична освіта:

2015-2018 – базова програма когнітивно-поведінкової терапії, Український інститут когнітивно-поведінкової терапії

2017 – базова програма схема-терапії, Український інститут когнітивно-поведінкової терапії спільно з міжнародним товариством схема-терапії

2020 – тренінг інтерперсональної терапії (Р. Лоу), Національний центр для дітей та сім'ї Анни Фрейд
тренінг емоційно-фокусованої терапії (Л. Грінберг), Клініка емоційно-фокусованої терапії
тренінг Терапії, сфокусованої на співчутті (CFT) (Т. Рейнхардт), Робоча група з наукової психотерапії AWP

2021 – тренінг з наративної терапії (Shelja Sen, Kassandra Pederson), Далвіч Центр; тренінг з терапії сфокусованої на співчутті (поглиблений рівень), Татьяна Рейнхардт (AWP Фрайбург); тренінг з наративної терапії, Shelja Sen and Kassandra Pederson

2022 – воркшоп з групової інтерперсональної психотерапії (Helen Verdeli, Kathleen Clougherty), Глобальна лабораторія психічного здоров’я в педагогічному коледжі Колумбійського університету

2023 – навчання з використання протоколу реконсолідації травматичної пам'яті RTM (R. Hampton), The research and recognition project

Додаткові семінари та курси:

2022 – програма навчання "Військова психологія для психологів", Олена Масик та ін.

2019-2020 – програма "Психічне здоров'я в організаціях", Mental Health Solutions Ltd.

2018 – "Наукові дослідження в сфері охорони психічного здоров'я" (Деніс Угрін, Луїс Дратку), Український інститут когнітивно-поведінкової терапії спільно з Інститутом психічного здоров'я

2018 – "Нейробіологія психотерапії" (Олег Романчук), Український інститут когнітивно-консультантом з профорієнтації, Всеукраїнська психодіагностична асоціація спільно з Giunti Psychometricts

2015-2016 – сертифікаційний курс з використання тесту "MMPI-2" (Пауло Рома) та сертифікаційний курс "Основи використання тесту тематичної аперцепції" (Віталій Шаповалов), Всеукраїнська психодіагностична асоціація спільно з Giunti Psychometricts (ОС Україна)

Сертифікати та дипломи
Досвід роботи

Веду приватну практику з 2015 року, вона є серцевиною мої професійної роботи.

З 2019 поєдную приватну практику з тренерською та лекційною роботою: розроблюю та проводжу заходи щодо психічного здоров’я з агенцією Псікультура.

Маю 5-річний досвід активної роботи в сфері психодіагностики та психометрики: розробки психологічних інструментів, тестів. Проводжу тренінги для психологів та кар'єрних консультантів щодо роботи з профорієнтаційними та особистісними тестами.

Працювала психологинею-інтерв'юеркою у відборі кандидатів у Національну патрульну поліцію, Національне антикорупційне бюро, тренеркою з використання психологічних тестів та спеціалісткою з аналізу даних психологічних тестувань у рамках конкурсу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів та ін.

Проводила групи практик усвідомленості (майндфулнес), навчання та сертифікація в цьому напрямку є однією зі сфер актуальних професійних інтересів.

Детальніше про терапевта

Мене завжди захоплювали дослідження та подорожі в різних проявах. Психотерапевтична робота для мене найперше є спільним дослідженням унікального ландшафту особистого життя людини, відкриттям прихованих взаємозв'язків та пошуком кращого способу підтримувати себе у власній життєвій мандрівці.

На початку психотерапевтичної роботи я завжди пропоную первинні опитування для додаткової діагностики, які допоможуть мені ефективніше використовувати час перших діагностичних сесій та сфокусованіше вибудовувати нашу спільну роботу.

Мій звичний графік психотерапевтичного прийому: вівторок, середа та четвер з 10:00 до 17:30 за Київським часом (UTC+2 за зимовим часом та UTC+3 за літнім часом). В цих рамках я пропоную вільні проміжки для сесії на момент звернення. Відповідаю на ваші повідомлення з понеділка до п’ятниці та переважно лишаю час для себе в суботу та неділю.

У вільний від роботи час захоплююсь подорожами та туризмом.

Положення та умови роботи

Права і зобов’язання клієнта в терапії

Перш ніж почати роботу з терапевтом, прочитайте основні положення психотерапевтичного контракту. Це допоможе вам дізнатися про ваші права й уникнути непорозумінь.

Сторона, яка отримує послуги визначається як «клієнт», а сторона, яка надає послуги — “терапевт”, вони наводяться в чоловічому роді. Втім це не є наданням переваг особам чоловічої статі чи виявом ставлення, а є лише мовною конструкцією. Все згадане стосується як чоловіків клієнтів, так і жінок клієнток рівною мірою.

Терапевтичні стосунки — це професійні стосунки

 • Стосунки терапевта з клієнтом є професійними, їхня мета — підтримати клієнта в його розвитку і змінах.
 • Терапевт відповідає за організацію терапевтичного простору, його надійність і конфіденційність і несе відповідальність за якість своїх професійних послуг. Терапевт діє в інтересах клієнта і враховує їх у першу чергу.
 • Терапевт несе відповідальність за підтримання професійних кордонів і дотримання етики. Терапевт не надає клієнту жодних інших послуг, крім консультаційних, і не отримує жодних послуг від клієнта.
 • Терапевт не спілкується з клієнтом поза терапевтичними сесіями (виняток - обговорення розкладу зустрічей). Терапевт не вступає в дружні, робочі або романтичні стосунки з клієнтом в період терапії і принаймні кілька років після її закінчення.
 • І терапевт, і клієнт погоджуються не займатися сторонніми справами під час сесії, не переглядати телефони і не відволікатися на паралельні повідомлення або дзвінки.
 • Щоб отримати користь від зустрічі, клієнту корисно максимально включатися в роботу, у вправи, в обговорення. У той самий час, клієнт може перервати терапевта, не відповідати на будь-які питання або відмовитися від виконання психологічної вправи.

Не ухвалюйте важливих рішень на хвилі сильних почуттів, що виникли під час терапії

 • У терапії ви можете зіткнутися з сильною злістю, роздратуванням, сумом, безпорадністю або виною. Інтенсивність переживань може підштовхувати вас до різноманітних рішень і вчинків, але найчастіше такі вчинки передчасні або невірні. Не ухвалюйте важливих рішень на хвилі емоцій, що виникли в ході терапії.
 • Терапевт відповідальний за те, щоб зберігати уважність на сесії, він повідомляє клієнту про свої спостереження, думки та гіпотези. Водночас за висновки, рішення та дії, які клієнт робить на основі почутого, відповідальний сам клієнт.

Складнощі в терапії часто є природною частиною процесу

 • Терапевт не може повністю відповідати за досвід кожного конкретного клієнта або гарантувати, що терапія не буде пов'язана з важкими переживаннями і неприємними емоціями. Робота з терапевтом здатна дати хороші результати людям, які продовжують відвідувати терапію, незважаючи на складні почуття.
 • Якщо ви незадоволені тим, як йде ваша робота, обговоріть це з вашим терапевтом. Складність або відчуття безвиході можуть вказувати на приховані можливості, на неточно сформульований запит або на неправильно обрану стратегію. Ваші відчуття про власний прогрес — цінна інформація для процесу терапії.

Ніколи не вживайте алкоголь перед сесією

 • Клієнту заборонено приходити на консультацію в стані сп’яніння (в тому числі легкого), під впливом наркотиків або сильних заспокійливих (за винятком випадків, коли постійний прийом заспокійливих прописаний лікарем). Терапія в зміненому стані свідомості небезпечна для клієнта.
 • Кофеїн, нікотин або ноотропи не заборонені на час терапії, оскільки не призводять до зміненого стану свідомості.

Конфіденційність — обов’язкова частина психотерапії

 • Терапевт не має права розкривати вашу особистість нікому і за будь-яких обставин (за винятком ситуацій, передбачених законодавством: наприклад, якщо достовірно відомо, що вам загрожує смертельна небезпека).
 • Коли терапевт бере супервізію*, він не використовує ваше справжнє ім’я і змінює обставини вашої ситуації так, щоб вас не можна було впізнати. (* Супервізією називають розбір випадків з психотерапевтичної практики в професійному колі терапевтів — у групі фахівців або індивідуально.)
 • Під час роботи з терапевтом ви маєте право використовувати вигадане ім’я.
 • Клієнт може відмовитися відповідати на ті чи інші питання терапевта, але зобов’язаний надати правдиву інформацію про свої психіатричні діагнози, хімічні залежності та спроби суїциду, якщо вони були протягом останніх п’яти років.
 • Ні терапевт, ні клієнт не має права вести відео або аудіозапис сесії, не повідомивши про це заздалегідь і не отримавши згоди другої сторони.
 • Під час консультації терапевт організовує простір так, щоб ніхто не міг випадково почути сказане. Клієнт зобов’язується зробити те ж саме. Якщо хтось на стороні клієнта може чути сесію — клієнт повинен повідомити про це.
 • Якщо вам відомо, що психотерапевтичні послуги у цього терапевта уже отримує хтось з вашого близького кола (родичі, друзі), подумайте про те, чи не буде ваша робота з терапевтом порушувати конфіденційність іншої людини та чи не вплинуть стосунки з близькими на терапевтичну роботу (наприклад, чи не буде для вас складно обговорювати певні теми).
 • Обов’язково попередьте терапевта заздалегідь, якщо вам відомо, що у нього в терапії є хтось з ваших близьких (родичі, друзі), щоб обговорити можливі складнощі та уникнути порушення етики та конфіденційності психотерапевтичної роботи для жодної зі сторін.

Як правило, сесії проходять раз на тиждень

 • Найчастіше сесії проходять раз на тиждень в узгоджений терапевтом і клієнтом час. За необхідності зустрічі можуть відбуватися частіше.
 • Терапевт закріплює за клієнтом конкретний час і зобов’язується не віддавати його іншими клієнтами, за винятком випадків, коли клієнт скасував зустріч.
 • Сесія (зустріч) триває 50 хвилин.
 • Зміни, що стосуються оплати, часу, частоти зустрічей, формату роботи обговорюються окремо.
 • Якщо у вас виникло питання про процес вашої терапії і він не пов'язаний безпосередньо з розкладом і оплатою, дочекайтеся наступної консультації і поставте питання терапевту.
 • Якщо ви переживаєте гостру кризу, напишіть терапевтові та домовтеся про додаткову сесію.

Скасовуйте сесію мінімум за добу до початку

 • Клієнт зобов’язується не пропускати сесії і не спізнюватися. Якщо клієнт запізнюється, час закінчення сесії не змінюється. (Наприклад, якщо клієнт запізнився на сесію, призначену на 9:00 й тривалістю 50 хвилин, сесія закінчиться о 09:50 — незалежно від часу запізнення.)
 • Ви можете скасувати сесію за добу до призначеного часу або раніше.
 • Якщо ви повідомляєте про скасування сесії менш ніж за 24 години до початку, ви оплачуєте повну вартість сесії.
 • Щоб скасувати або перенести сесію або призначити додаткову зустріч, використовуйте повідомлення на платформі Тритфілд. Не використовуйте телефон або інші месенджери.
 • Якщо ви пропускаєте сесію через форс-мажорні обставини (аварії, нещасні випадки), ви не зобов’язані оплачувати пропуск. Такі ситуації обговорюються індивідуально.

Терапевт може змінити ціну консультації, але зобов’язаний попередити за місяць до змін

 • Клієнт зобов’язаний вчасно оплачувати консультації за ціною, вказаною на платформі Тритфілд. Наступна сесія оплачується заздалегідь, тобто до її початку, кошти холдуються платформою і остаточно знімаються тільки після того, як сесія відбулася.
 • Якщо у вас різко змінилася фінансова ситуація, обговоріть це з вашим терапевтом. У деяких випадках ціна може бути тимчасово знижена.
 • Терапевт може підвищити ціну своєї роботи, але зобов’язаний повідомити про це як мінімум за місяць до цього, щоб ви могли обговорити нові умови.

Ви можете завершити терапію, коли вважаєте за потрібне

 • Як правило, терапія завершується за обопільною згодою терапевта і клієнта. Проте клієнт має право закінчити терапію за своєю ініціативою в будь-який момент без додаткових умов.
 • Терапевт може запропонувати провести одну або кілька завершальних сесій, щоб підбити підсумки. Завершальні зустрічі вкрай корисні з точки зору терапевтичного процесу, але клієнт має право відмовитися від них.
 • Правило конфіденційності діє не тільки під час терапії, але й після її закінчення.
 • Як правило, спонтанне бажання негайно завершити терапію вказує на внутрішній опір змінам і часто буває частиною нормального процесу психотерапії. Розкажіть про свої переживання терапевту, перш ніж ухвалювати рішення.

Якщо у вас виникли проблеми — ми готові допомогти

 • Якщо ви вважаєте, що терапевт повівся некоректно або порушив професійну етику, спочатку обговоріть свої претензії безпосередньо з вашим терапевтом. Якщо на цьому конфлікт не вичерпаний, обов’язково напишіть в службу підтримки платформи: [email protected]

Починаючи роботу з психотерапевтом онлайн, ви погоджуєтеся з зазначеним вище. Якщо у вас з’явилися питання, поставте їх терапевту або напишіть на [email protected]


Ми використовуємо файли cookies, щоб користуватися сайтом було легко та зручно. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності

Погоджуюся